Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Mateřská  (Přečteno 3434 krát)

72847441

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Mateřská
« kdy: Červenec 08, 2009 »

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně ukončení v době pobírání rodičovského příspěvku. V současné době mám pouze 2 zaměstnankyně, které pobírají rodičovský příspěvek. Potom bych chtěla zrušit živnostenské oprávnění i malou organizaci. Mohu s těmito zaměstnankyněmi ukončit pracovní poměr v době trvání mateřské? Nebo musím počkat až do ukončení mateřské dovolené? A jak je to s odstupným, když už žádnou činnost nemám a také jedna zaměstnankyně plánuje ještě druhé dítě! Děkuji za radu Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mateřská
« Odpověď #1 kdy: Červenec 12, 2009 »

Buď budou zaměstnankyně ochotny ukončit pracovní poměr dohodou (například dohoda bez uvedení důvodů) a tím pádem nebudete povinna vyplácet odstupné, nebo jim budete muset dát výpověď podle § 52 zákoníku práce, zde už vám vzniká povinnost vyplatit odstupné minimálně ve výši trojnásobku průměrného výdělku.
IP zaznamenána

72847441

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Mateřská
« Odpověď #2 kdy: Červenec 12, 2009 »

Ale kdy jim tedy mohu tu výpověď dát? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mateřská
« Odpověď #3 kdy: Červenec 12, 2009 »

Třeba hned, pokud jste se rozhodla zrušit živnost. Na výpověď podle § 51/a) ZP (ruší-li se zaměstnavatel) se nevztahuje zákaz výpovědi (najdete v § 54/a) zákoníku práce).
IP zaznamenána

Hrušková

  • Host
Mateřská
« Odpověď #4 kdy: Srpen 03, 2009 »

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat...
Potřebuji zaměstnankyni, která končí pracovní poměr dohodou vytisknout zápočtový list. Zaměstnankyně byla 5,5 na MD+RD. Co se uvádí do kolonky průměrná mzda? Je to 0 nebo částka kterou měla před MD a RD ? Popřípadě za jak dlouhou dobu se uvádí průměrný plat? Za celou dobu co byla u organizace zaměstnána nebo nějaké časové období? Děkuji Hrušková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mateřská
« Odpověď #5 kdy: Srpen 10, 2009 »

Průměrná mzda se na zápočtový list neuvádí. Pokud by zaměstnankyně potřebovala potvrzení o průměrném čistém výdělku pro ÚP, tak tam se, myslím, uvádí pravděpodobný výdělek.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Mateřská
« Odpověď #6 kdy: Leden 07, 2010 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda vznikne zaměstnanci nárok na mateřskou. Známá byla na 3leté rodičovské dovolené, ta jí skončila 19.12.2009. Bývalý zaměstnavatel pro ni neměl práci a umluvil ji na dohodu (dohodli se i na části odstupného). Od 21.12.2009 je na Úřadu práce. Když by otěhotněla a našla si práci, na které by třeba po týdnu nastoupila na neschopenku až do konce těhotenství, vyplácela by se jí normálně neschopenka (i když za poslední 3 roky nic neodpracovala, měla jenom RD) a  měla by potom nárok na mateřskou? Díky moc za odpověď.
IP zaznamenána

Macin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Mateřská
« Odpověď #7 kdy: Leden 16, 2010 »

Dobrý den,
čerpám rodičovský příspěvek do dvou let dítěte, ale už nyní se zajímám jak to bude dál s mým zaměstnáním. Jsem stále zaměstnankyní v jedné firmě. Za mě si našli náhradu, avšak paní, která za mě nastoupila dali pracovní poměr na dobu neurčitou. Je obvyklé, že pokud firma shání náhradu, shání ji s tím, že je to zástup za mateřskou dovolenou. Zajímalo by
mě, zda když do těch dvou let budu chtít nastoupit zpět na své místo, zda toto místo musím dostat zpět? Ve smlouvě, která je také na dobu neurčitou je výslovně psáno, že jsem zaměstnána jako \"finanční účetní\". Nepředpokládám, že by se místo zrušilo a tím pádem by mi řekli, že jsem nadbytečná. Mám se tedy poohlížet po jiném místě nebo mám právo nastoupit na místo, které mám ve smlouvě jasně dané? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]