Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Stravné  (Přečteno 1918 krát)

aleza

  • Host
Stravné
« kdy: Březen 17, 2009 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat pokud je jednatel s.r.o. placen jako zaměstnanec má nárok na stravenky. A v jaké výši lze daňově stravenky uznat??? Jedná se o rok 2008 a v roce 2009 si jednatel rovněž platí mzdu, ale již není nem. pojištěn v rámci OSSZ. Děkuji A
IP zaznamenána

JanaD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Stravné
« Odpověď #1 kdy: Duben 01, 2009 »

Jednatel pokud je veden jako běžný zaměstnanec, má nárok na stravenku jako všichni. Firma si může uplatnit do nákladů 55% (527) zákoně a pokud přispívá víc je to nedaňový náklad.(528).
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Stravné
« Odpověď #2 kdy: Duben 02, 2009 »

Je to §24 odst 2 písmeno j bod 4. zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]