Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné daňové přiznání  (Přečteno 5482 krát)

1JanaŠ.

  • Host
Dodatečné daňové přiznání
« kdy: Únor 18, 2009 »

Dobrý den, mám dotaz, v r.2007 jsem uplatňovala v DPFO paušálem. Bohužel,nevím jak se to stalo jsem zapomněla na 2 vydané faktury. Takže teď dělám dodatečné DPFO a ptám se, jak jej vyplnit. Mám na řádek 101,102 uvést nové příjmy a výdaje (budou skutečné)a zpracovat celé přiznání tak jak mělo být správně s tím, že vyplním 6.oddíl, kde bude vidět rozdíl mezi původní daní a novou, anebo vyplnit  řádky 101,102,37... pouze o navýšený rozdíl. Děkuji JanaŠ.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2009 »

Dodatečné přiznání na daň z příjmů se vyplňuje celé znovu se správnými čísly. Skončíte vyplněním 6. oddílu.
IP zaznamenána

1JanaŠ.

  • Host
Dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2009 »

Děkuji za odpověď,tato poradna je opravdu skvělá,hlavně díky paní Zdeně. Ještě jednou díky.
IP zaznamenána

pavelblansko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Srpen 01, 2011 »

Dobrý den,

povedlo se mi podobné, nezaúčtoval jsem vystavenou fakturu (místo daň dokladu jsem zaúčtoval zálohu) v lednu letošního roku a přišel jsem na to až v červenci. Musím podat dodatečné přiznání nebo stačí když odvedu DPH v dalším zúčtovacím období?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Srpen 02, 2011 »

Pokud vedete podvojné účetnictví, tak odvádíte DPH při přijetí úplaty (zálohy), v tom případě byste měl podat dodatečné přiznání k DPH za leden (1. Q).

Pokud vedete daňovou evidenci, tak můžete přiznat DPH až při uskutečnění zdanitelného plnění (při dodání zboží, poskytnutí služby).
IP zaznamenána
Stran: [1]