Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přiznání k dani příjmů fyzických osob  (Přečteno 5320 krát)

Ivana

  • Host

Prosím o radu, každý rok si podávám daňové přiznání sama.Ale letos mám s jeho vyplněním problém. Jsem totiž 7 měsíců v důchodu, ale zároveň podnikám. Nevím si rady,jak a kam vyplnit, to že pobírám starobní důchod. Můj příjem je nízký a vím, že se na mne nevztahuje minimální základ daně. Ale kam vyznačit starobní důchod (do které kolonky) a co do ní napsat. Tabulka č.1 ÚDAJE O STAROBNÍM DUCHODU mi nabízí vyplnit pouze pokud jsem v důchodu od 1.1.2007. Pokud důchod do PŘIZNÁNÍ K DANI vůbec neuvedu, musela bych vypočítat daň z minimálního základu. Prosím poraďte mi jak vyplnit formulář v případě, že část zdaňovacího období pobírám důchod a zároveň celé zdaňovací období podnikám. Předem moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #1 kdy: Únor 14, 2008 »

Údaje o starobním důchodu do daňového přiznání neuvádějte (k 1.1.2007 vám ještě nebyl přiznán). Daň z minimálního základu daně nemusíte počítat - podle ustanovení § 7c/3/d) zákona o daních z příjmů se ustanovení o MZD nevztahuje na poplatníka, který byl poživatelem starobního důchodu a to i po část zdaňovacího období. Také si můžete uplatnit základní slevu na poplatníka 7.200,- Kč.
IP zaznamenána

PetraFilipovská

  • Host
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2008 »

Dobrý den,
     bývalý zaměstnavatel mi tvrdí, že není povinnen za mě podávat daňové přiznání za rok 2007.Ale já u něj celý tenhle rok pracovala.Pracovní poměr skončil 31.12.2007.
     Musím si ho podat sama, nebo mu můžu říct, že je to jeho povinnost.
Moc Vám děkuji za radu.

S pozdravem
Petra Filipovská
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2008 »

Daňové přiznání za vás podávat nemůže, to si každý podává sám za sebe. Pokud jste ale během roku 2007 měla pouze příjmy od tohoto zaměstnavatele a nenastal nějaký důvod, pro který byste musela podat daňové přiznání sama, pak jste mohla do 15. února požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování daně. Pak by bylo jeho povinností roční zúčtování provést. Bohužel, už je po termínu, do kterého jste mohla zaměstnavatele o RZD požádat.
IP zaznamenána

Veronika

  • Host
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #4 kdy: Březen 10, 2008 »

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jestli je mou povinosti podat daňové přiznání jestliže mi ho nezajistil zaměstnavatel?
Děkuji za radu Veronika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #5 kdy: Březen 10, 2008 »

Pokud jste měla v roce 2007 příjmy jenom ze zaměstnání (a neměla jste souběžně více zaměstnavatelů), tak nemusíte podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána

martinakaras

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Přiznání k dani příjmů fyzických osob
« Odpověď #6 kdy: Březen 19, 2008 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se při stanovení paušální daně na rok 2007 finančním úřadem podává řádné daňové přiznání? Podle mě ne, ale nevím jestli si to myslím dobře. A co když nastane případ, že FÚ vyměřil paušální daň ve výši 2364,- Kč, ale podnikatel zaplatil pouze 2300,- Kč. Myslím si že v tomto případě by se mělo daňové přiznání podat, příjmy a výdaje by se zapíší podle \"Rozhodnutí o stanovení paušální daně\" a do řádku 86 daň. přiznání se zapíše zaplacená daň ve výši 2300,- a na konci vyjde doplatek 64,- Kč. Děkuji za odpověď. Pravdová
IP zaznamenána
Stran: [1]