Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: sleva na dítě  (Přečteno 12906 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #15 kdy: Únor 28, 2011 »

Citace: Sattanka
Dobrý den, mám dotaz, podnikala jsem leden-březen a od dubna jsem na mateřské dovolené. Mám 9letého syna a v květnu se mi narodila dcera.
Mohu si uplatnit celé zvýhodnění na syna za 12 měsíců a částečné na dceru 7 měsíců nebo je zvýhodnění na děti za tři měsíce, kdy jsem podnikala? Děkuji.
Dobrý den, slevy na děti si uplatníte v celé výši, na syna 12 měsíců, na dceru 8 měsíců, i za květen. Jana
IP zaznamenána

cucoretka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
sleva na dítě
« Odpověď #16 kdy: Únor 28, 2011 »

Dobrý den,
v září 2009 se nám narodil syn. Já ani přítelkyně jsme neuplatnili zvýhodnění na dítě. Dle dřívějších diskuzí jsem zjistil, že lze zpětně si zažádat o bonus na dítě. Můj dotaz zní, za rok 2009 si uplatním zvýhodnění za 4 měsíce, ale v jaké výši? Vypočítává se částka z daňového bonusu roku 2009 nebo 2010?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
sleva na dítě
« Odpověď #17 kdy: Březen 01, 2011 »

Dobrý den, může si matka uplatnit daňové zvýhodnění na díte po celý rok 2010, když má potvrzení o studiu z Vysoké školy od 1.9.2009 do 30.6.2010 (tj. na akademický rok 2009/2010) a od 1.9.2010 do 30.6.2011 (tj. na akademický rok 2010/2011). Nebo si může uplatnit jen 10 měsíců (bez prázdnin). Děkuji předem mockrát za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na dítě
« Odpověď #18 kdy: Březen 01, 2011 »

Matka si může uplatnit daňové zvýhodněný za celý rok. Prázdniny mezi dvěma ročníky VŠ jsou též považovány za soustavnou přípravu na budoucí povolání. Předpokládám, že dítko je mladší 26 let.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
sleva na dítě
« Odpověď #19 kdy: Březen 01, 2011 »

Zdeni děkuji mockrát, ano je mladší 26ti let.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dítě
« Odpověď #20 kdy: Březen 02, 2011 »

Dobrý den, chtěla bych požádat taky o radu týkající se studenta VŠ :

Student VŠ ( dnes už bývalý ) předložil potvrzení o studiu v akad.roce 2009/2010,  dne 31.08.2010 ukončil studium, narozen 1985
Dne 13.09.2010 nastoupil na Dohodu o provedení práce
Dne 04.10.2010 nastoupil na HPP - klasický pracovní poměr

Za které měsíce roku 2010 si může matka studenta uplatnit na něj slevu jako na vyživované ditě a za které měsíce roku 2010 si může uplatnit bývalý student ve svém DPFO studentskou slevu ?

Moc děkuji za radu.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #21 kdy: Březen 02, 2011 »

Dobrý den, matka si může slevu na  syna uplatnit za 8 měsíců, syn může uplatňovat slevu na studenta za 1-8/2010. Jana
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dítě
« Odpověď #22 kdy: Březen 02, 2011 »

Děkuji za odpověď, ale mate mě definice soustavné přípravy na budoucí povolání na vysoké škole, kde \"Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání na vysoké škole se považuje také! :  m.j.\" kalend.měsíc, v němž dítě ukončilo řádně studium na vysoké škole a dále kalendářní měsíc(jeden) následující po kal.měsíci, v němž dítě ukončilo řádně studium na VŠ, pokud dítě nevykonává po celý tento měsíc výdělečnou činnost
podle § 10 cit.zákona a ani nemá po celý kalendářní nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci\"
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dítě
« Odpověď #23 kdy: Březen 02, 2011 »

ještě doplnění : mám za to, že Dohoda o provedení práce se nepovažuje za výdělečnou činnost pro toto posouzení. Tak nevím, jestli lze uplatnit
                       u matky i u syna slevu za 01-09/2010 ?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #24 kdy: Březen 02, 2011 »

Paní Jarmilo, tak teď jsem z toho jelen, počkáme na informace paní Zdeny. Vy budete mít jistotu a já nové vědomosti. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na dítě
« Odpověď #25 kdy: Březen 02, 2011 »

Dobrý večer. Maminka i syn si mohou uplatnit slevy ještě za měsíc září 2010. Po řádném ukončení studia na VŠ je považován za studenta ještě v následujícím kalendářním měsíci, pokud celý tento následující měsíc nekoná výdělečnou činnost (zaměstnání, které založí účast na nemocenském pojištění, nebo podnikání, které založí účast na důchodovém pojištění OSVČ, případně výdělečnou činnost v zahraničí), neměl nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo při rekvalifikaci. V uvedeném případě je celkem jedno, jestli byla v září uzavřena DoPP  nebo prac. poměr, výdělečná činnost netrvala CELÝ kalendářní měsíc. Pokud by měl na celé září uzavřenou DoPP, tak stále splňuje podmínku nezaopatřenosti, z DoPP nevzniká povinná účast na nemocenském pojištění.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dítě
« Odpověď #26 kdy: Březen 03, 2011 »

Paní Zdeno, opět moc děkuji za odpověď, je to tak, jak jsem předpokládala.
IP zaznamenána

Evka25

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
sleva na dítě
« Odpověď #27 kdy: Březen 11, 2014 »

Prosím o radu, může si uplatnit slevu na děti přítel dcery,  když mají společnou domácnost a vychovávají je společně ?
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
sleva na dítě
« Odpověď #28 kdy: Březen 11, 2014 »

Jestli jsou děti přítele, tak ano. Pokud nejsou děti přítele, tak by museli být manželé. Slevu na děti ale může uplatnit i prarodič.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]