Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: sleva na dítě  (Přečteno 12895 krát)

Sabina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
sleva na dítě
« kdy: Leden 29, 2009 »

Prosím o radu, poplatník má dítě, které skončilo v červnu odborné učiliště. Započítala jsem 8 měsícu na slevu na dítě (včetně prázdnin).
Toto \"dítě\" nastoupilo do zaměstnání a bude mu provedeno roční zúčtování daně. Uplatní si na sebe nezdanitelnou částku v plné výši (24.840,- Kč). Je to tak správně? (osm měsícu otec a on sám celou nezdanitelnou částku? Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
sleva na dítě
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2009 »

Dítě si uplatní slevu na poplatníka v plné výši, tato sleva se nekrátí. Otec si uplatní slevu na vyživované dítě - předpokládám, že dítě nevykonávalo v době prázdnin po celý měsíc (červenec, nebo srpen) výdělečnou činnost.
IP zaznamenána

PetraBela

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
sleva na dítě
« Odpověď #2 kdy: Únor 14, 2009 »

Dobry vecer,
som obcan SR, od brezna 2007 som sustavne zamestnana v CR, od ledna 2008 som rezidentom CR
Som rozvedena, malolety syn je soudem zveren do mojej pece
Za mesice leden-srpen 2008 mi ucetni uznala mesicni slevu na dite 890 CZK
Od rijna 2008 som zmenila zamestnavatela, ucetni mi slevu na dite neuznala a ani na rok 2009 mi nedovoluje uplatnovat slevu na dite
Ako mam postupovat?
Dakujem vopred
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
sleva na dítě
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2010 »

Dobrý den, mám dotaz zase z jiného soudku. Vyplňuji švagrovi DP, jeho syn letos mu bude 25 let studuje na VŠ a zároveň v loňském roce pracoval u firmy na VPP a měl hr. příjem  12 tis/měs. Mohu na něj za loňský rok uplatnit slevu na dítě v plné výši? Děkuji a zdravím Lída.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2010 »

Ano, můžete, paní Lído. Jana
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
sleva na dítě
« Odpověď #5 kdy: Únor 19, 2010 »

Děkuji za odpověď. Lída.
IP zaznamenána

uspo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
sleva na dítě
« Odpověď #6 kdy: Únor 08, 2011 »

Dobrý den,
paní byla zaměstnána od 8-12 měsíce. Předcházející měsíce byla doma. Může si odepsat slevu na dítě v plné výši za celý rok? Měla by veliký přeplatek má 3děti. Děkuji Jana
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2011 »

Může si uplatnit odpočet na děti v plné výši, pokud splňuje podmínku zákona o dani z příjmu, § 35c odst 4 (daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy).  Jana

http://jakpodnikat.cz/sleva-na-dani-dite.php
IP zaznamenána

jirinka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
sleva na dítě
« Odpověď #8 kdy: Únor 15, 2011 »

Dobrý den, chci se zeptat: dítě v červnu maturovalo, v září nastoupilo na vysokou školu, tu pak v listopadu ukončilo a od té doby pobírá dávky v nezaměstnanosti (je evidován na ÚP).
1. Slevu uplatním za období 1-11/2010?
2. Jako doklad musím mít potvrzení o studiu z vysoké školy i ze střední? Nebo stačí pouze z vysoké na období 9-11/2010?
Děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
sleva na dítě
« Odpověď #9 kdy: Únor 16, 2011 »

1. Ano.
2. Potvrzení o studiu i ze střední, pokud bylo dítěti víc než 18 let.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
sleva na dítě
« Odpověď #10 kdy: Únor 23, 2011 »

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec se 24.4.2010 oženil a začal uplatňovat slevu na dítě manželky. Může tuto slevu uplatnit již za duben 2010. Děkuji - Eva
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #11 kdy: Únor 23, 2011 »

Může, splňuje li podmínku společné domácnosti, když se dítě narodí poslední den v měsíci, taky si rodič uplatní slevu za celý měsíc. Jana
IP zaznamenána

inri

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sleva na dítě
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2011 »

Dobrý den mám dotaz k uplatnění slevy na dítě. Synové v roce 2010 nebyli připuštěni k maturitě. V srpnu dělali reparát. Jeden z nich ho udělal, v září maturoval , na VŠ se už nedostal a je od září na ÚP, nepobírá podporu, neměl praxi. Druhý syn reparát neudělal, opakuje 4. ročník dálkově, je od září na ÚP a podporu nepobírá. Mohu u obou uplatnit slevu za 8 měsíců ? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Sattanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
sleva na dítě
« Odpověď #13 kdy: Únor 28, 2011 »

Dobrý den, mám dotaz, podnikala jsem leden-březen a od dubna jsem na mateřské dovolené. Mám 9letého syna a v květnu se mi narodila dcera.
Mohu si uplatnit celé zvýhodnění na syna za 12 měsíců a částečné na dceru 7 měsíců nebo je zvýhodnění na děti za tři měsíce, kdy jsem podnikala? Děkuji.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dítě
« Odpověď #14 kdy: Únor 28, 2011 »

Citace: inri
Dobrý den mám dotaz k uplatnění slevy na dítě. Synové v roce 2010 nebyli připuštěni k maturitě. V srpnu dělali reparát. Jeden z nich ho udělal, v září maturoval , na VŠ se už nedostal a je od září na ÚP, nepobírá podporu, neměl praxi. Druhý syn reparát neudělal, opakuje 4. ročník dálkově, je od září na ÚP a podporu nepobírá. Mohu u obou uplatnit slevu za 8 měsíců ? Děkuji za odpověď
Dobrý den, pokud jsou oba synové od září na ÚP, uplatníte na každého z nich slevu na dani za 8 měsíců.  Jana
IP zaznamenána
Stran: [1] 2