Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání při pobytu v zahraničí  (Přečteno 5549 krát)

Jirka

  • Host

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu jak je to s podáváním daňového přiznání při pobytu mimo ČR. V listopadu 2007 jsem vycestoval do zahraničí (Irsko) a začal jsem zde v prosinci pracovat. Je mi tedy jasne, že to budu muset v danovem priznani za rok 2007 priznat(co všechno se musi doložit?). Jak se ale věci mají pokud již budu celý rok pracovat v zahraničí? Stáhl jsem si zákon o dani z prijmu, ale moc jsem to nepochopil:

(2) Poplatníci, kteří mají na území České republiky bydliště nebo se zde obvykle zdržují((4) Poplatníky obvykle se zdržujícími na území České republiky jsou ti, kteří zde pobývají alespoň 183 dnů v příslušném kalendářním roce, a to souvisle nebo v několika obdobích; ), mají daňovou povinnost, která se vztahuje jak na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky, tak i na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí.

Znamená to, že i přesto, že budu v ČR méně než 183 dní v roce, ale stále tam mám trvalé bydliště musím podat daňové přiznání každý rok?

Předem děkuji za jakoukoliv radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové přiznání při pobytu v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2008 »

Ke zdaňování  příjmů ze zahraničí si přečtěte:
http://www.jakpodnikat.cz/prijmy-ze-zahranici.php
IP zaznamenána

eva

  • Host
Daňové přiznání při pobytu v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Únor 11, 2009 »

Dobrý den, mám trochu komplikovaný případ češky pracující ve třech zemích během jednoho roku (2008). Leden v USA (31 dní), únor až červen v ČR (144 dní), červen až prosinec v Anglii (190 dní). Je tedy rezidentem v Anglii a má povinnost příjmy ze všech zemí zdanit tam? Pokud by danila v ČR, nastává problém, protože zdaňovací období v Anglii je od dubna do dubna, nejsem tedy schopná zjistit příjem za leden až prosinec. Mám už tři verze a opravdu nevím, co počít :) Velice děkuji za případné nakopnutí. Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové přiznání při pobytu v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2009 »

Splňuje jednu ze dvou podmínek daňového rezidentství podle § 2/2 ZDP - má bydliště v ČR, takže by mohla být daňovou rezidentkou v ČR. Pokud zároveň nesplňuje druhou podmínku - dobu pobytu - pak je třeba hledat odpověď na otázku rezidentství v příslušné smlouvě o zamezení dvojího zdanění.
IP zaznamenána
Stran: [1]