Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danění paušálem  (Přečteno 5469 krát)

Franta

  • Host
Danění paušálem
« kdy: Leden 28, 2008 »

Prvním rokem podnikám. Rozhodl jsem se své výdělky danit paušálem. Někde jsem četl, že když chci danit paušálem, musím do ohlásit do konce ledna na FU, je to pravda ?


Dovolila jsem si přesunout váš dotaz, v tomto tématu mu bude lépe:-)
Rozlišujeme mezi daní, stanovenou paušální částkou podle § 7a zákona o daních z příjmů a mezi uplatňováním výdajů procentem z příjmů, takzvanými paušálními výdaji. V prvním případě je nutné podat žádost o stanovení paušální daně do konce ledna. Ve druhém případě nic předem nehlásíte. Pokud jste ale v předchozím roce uplatňoval skutečné výdaje a vykázal jste pohledávky, nebo zásoby, pak je třeba podat dodatečné daňové přiznání za tento předchozí rok - udělat pořádek před přechodem na paušál. Více v ostatních příspěvcích.
IP zaznamenána

Josef

  • Host
Danění paušálem
« Odpověď #1 kdy: Únor 11, 2008 »

Dobrý den,
začal jsem s podnikáním v říjnu roku 2007. Živnost mám na obor - zámečnictví a dokončovací práce. Nevím, zda jsem nepromeškal žádost o platbu výdajů paušálem. Rád bych Vás požádal o informace, jak postupovat s výdaji. Nemám skoro žádné a rád bych uplatnil paušální výdaje. Je to možné?
Děkuji

Pepa
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danění paušálem
« Odpověď #2 kdy: Únor 11, 2008 »

Paušální výdaje můžete v daňovém přiznání za rok 2007 uplatnit bez jakékoliv žádosti. Výši procenta (ve vašem případě půjde zřejmě o různá procenta) určíte podle druhu příjmů. Pokud máte dva ŽL - jeden na řemeslnou živnost zámečnictví a druhý na živnost volnou dokončovací stavební práce - pak z příjmů ze řemeslné živnosti můžete uplatnit výdaje ve výši 60% a z dokončovacích stavebních prací 50%.
IP zaznamenána
Stran: [1]