Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nájem v daňové evidenci  (Přečteno 4457 krát)

Zuzka

  • Host
Nájem v daňové evidenci
« kdy: Leden 28, 2008 »

Dobrý den,
prosím o radu. Podnikáme na ŽL, máme internetový obchod (ne kamennou prodejnu) a zajímá nás, jestli si můžeme dát nájem do nákladů a odečíst si jej tak z daní. V bytě máme sklad a je to v podstatě provozovna. Dále rozvážíme naším osobním autem. Jestliže zaplatím silniční daň (kdy a komu zaplatit??) mohu si veškeré náklady na benzín také dát do daňové evidence? Jak prokážu, že lístek od benzínky je můj a nedal mi ho někdo jiný? Musí mi na benzínce vystavit fakturu na IČ?
Omlouvám se za asi hloupé dotazy, ale jsme začátečníci...
Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Nájem v daňové evidenci
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2008 »

Silniční daň se platí v zálohových platbách v termínech do 15. 4. za 1. čtvrtletí, do 15. 7. za 2. čtvrtletí do 15. 10. za 3. čtvrtletí a do 15. 12. záloha za říjen a listopad. Daňové přiznání a doplatek daňe se provádí do konce ledna následujícího roku. Platí se místně příslušnému finančnímu úřadu. Pokud používáte k podnikání soukromý vůz do nákladů můžete uplatnit výdaje na phm +amortizaci (4,10 kč/km). V knize jízd by jste měla evidovt služební a soukromé jízdy, do daňových výdajů počítáte jen služební jízdy. Výši ceny phm můžete prokazovat podle účtenek za phm (není nutná faktura) nebo podle průměrných cen phm vyhlašovaných MF na začátku následujícího roku.
IP zaznamenána

nightfish

  • Host
Nájem v daňové evidenci
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2008 »

Ještě k těm účtenkám - pro platby za zboží do 10 000 Kč je možné vydávat zjednodušený daňový doklad, na kterém nemusí být uvedena identifikace kupujícího (pouze prodávajícího).

S tím nájmem je to ošemetné, doporučuji poptat se místně příslušného finančního úřadu.
IP zaznamenána

Jarmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
Nájem v daňové evidenci
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2008 »

Pozor jestli se za tu \"službu\" již neplatí cca 10 000,-
IP zaznamenána
Stran: [1]