Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zřízení živnostňáku přes CRM  (Přečteno 3404 krát)

Prologer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zřízení živnostňáku přes CRM
« kdy: Leden 28, 2008 »

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně zřízení živnostňáku přes CRM. Dnes jsem byl na živnostenském úřadě Prahy 12 a zažádal jsem o ŽL. I přes silný odpor pracovnice se mi podařilo prosadit zřízení přes CRM abych nemusel všechno sám obýhat. Ale za trest mi ta baba odmítla s čímkoli poradit.
Takže si nejsem jistý, zda je vše OK. Proto bych se chtěl zeptat, zda pokud by nějaký z formulářů nebyl správně vyplněný, tak zda mi dá dotyčný úřad vědět, nebo zda se to dozvím až když mi na dveře zaklepe policie, že např. neplatim sociální pojištění. (myšleno v nadsázce).

Taky by mě zajímalo:
Jako student sem měl vyplnit také přihlášku k důchodovému pojištění nebo nikoli? A je povinné pro mě mít i nemocenské pojištění?


Díky za odpovědi!!!
IP zaznamenána

Karel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Zřízení živnostňáku přes CRM
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2008 »

Citace: Prologer
Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně zřízení živnostňáku přes CRM. Dnes jsem byl na živnostenském úřadě Prahy 12 a zažádal jsem o ŽL. I přes silný odpor pracovnice se mi podařilo prosadit zřízení přes CRM abych nemusel všechno sám obýhat. Ale za trest mi ta baba odmítla s čímkoli poradit.
Takže si nejsem jistý, zda je vše OK. Proto bych se chtěl zeptat, zda pokud by nějaký z formulářů nebyl správně vyplněný, tak zda mi dá dotyčný úřad vědět, nebo zda se to dozvím až když mi na dveře zaklepe policie, že např. neplatim sociální pojištění. (myšleno v nadsázce).

Taky by mě zajímalo:
Jako student sem měl vyplnit také přihlášku k důchodovému pojištění nebo nikoli? A je povinné pro mě mít i nemocenské pojištění?


Díky za odpovědi!!!
Doručuji všechno oběhat (pozdě), centrální formulář sice existuje, ale na Živnostenském úřadě ho neumí zkontrolovat (tak proč tam proboha sedí - kvůli socanské nízké nezaměstnanosti, když razítka může sázet stroj?) Doručení potvrzení o studiu (4IT101 :-D ) na pojišťovnu + sociálku rozhodně taky není jisté (navíc na Finančním úřadu po mně chtěli i kopii smlouvy na účet v bance).

Na dveře bude klepat pošťačka s obsílkou / exekutor a nadsázka to není, zvláště pokud půjde o malé nedoplatky, chce to udělat pár miliard, pak už to není problém živnostníka, ale banky a státu.
IP zaznamenána

Prologer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zřízení živnostňáku přes CRM
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2008 »

No, tak jsem si pro něj byl. A ona zas do mě začala hučet, ať si to oběham. Tak sem jí na to kývnul. Sice sem se prošel, ale vím, že mam vše dobře. Na těch úřadech navíc byli již o dost příjemnější.
Jedině zdravotní pojišťovnu sem si nechal poslat od ní - mam jí dost z ruky. Ale tam to snad bude OK. Ti snad při nejhorším zavolaj.

Tak díky za radu. Budu se snažit o těch pár miliard a snad to bude v pohodě :)
IP zaznamenána
Stran: [1]