Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sklad  (Přečteno 4543 krát)

Laura

  • Host
sklad
« kdy: Leden 13, 2009 »

Dobrý den,
chtěla bych si otevřít on-line velkoobchod na internetu.V baráčku,kde bydlím,bych chtěla mít jednu místnost jako sklad,který by nebyl určen pro veřejnost.Je nutná rekolaudace z obytných prostor na podnikatelské?Případně kde mi s touto problematikou poradí?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sklad
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2009 »

Dle mého názoru nemusíte rekolaudovat, pokud do skladu nebude mít přístup veřejnost. Poradit by vám měli na živnostenském úřadě, pokud budou trvat na provozovně a změně užívání stavby, tak budete jednat na stavebním úřadě.
IP zaznamenána

e-prodejce

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sklad
« Odpověď #2 kdy: Listopad 07, 2009 »

Dobrý den,
chci se zeptat na podobné téma ohledně skladu. Mám v plánu pro svůj e-shop pronajmout kancelář, která by sloužila i jako sklad. Chtěl bych zahrnovat do výdajů samozřejmě nájemné - tudíž bych musel uvést do výpisu ze živ. rejstříku tuto provozovnu.

Ptám se však, zda zmíněná kancelář pro skladování musí splňovat podmínky jako např. revize elektroinstalace, hasičskou zprávu (s tím spojená instalace hasicího přístroje), platba za odpady, bezpečnostní předpisy apod.?

Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sklad
« Odpověď #3 kdy: Listopad 07, 2009 »

Ano.
IP zaznamenána

Jirin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
sklad
« Odpověď #4 kdy: Březen 10, 2010 »

Dobry den.
 Mam na Vas nekolik dotazu, doufam, ze mi na ne dokazete odpovedet :)
Chci si udelat zivnost na: skladování, balení zboží, manipulace s nákladem, atd....

1) Muzu tuto zivnost (sklad) provozovat v mistnosti v rodinnem domě?

2) Musim tuto mistnost nekde hlasit, kolaudovat na skladove prostory nebo neco podobneho? - Jde o to, ze tam nebude mit zadna verejnost pristup a nebude to provozovna pro verejnost. Vsechno budu resit pres internet, (skladovat budu textil - nebudu prodejce, ale jen to zabalim a odeslu).

3)Tento sklad bude v rodinnem dome, kde nemam trvale bydliste. Staci kdyz si vyridim souhlas od majitele domu a do okna umistim me udaje? Nebo musim udelat jeste neco jineho?

Velice Vam dekuji za odpovedi. Jirin

PS: precetl jsem si podobny prispevek, ale nevim jak se k tomu vyjadril stavebni a zivnostenský urad...
IP zaznamenána
Stran: [1]