Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dovoz obleceni z Anglie  (Přečteno 9745 krát)

sari

  • Host
dovoz obleceni z Anglie
« kdy: Leden 17, 2008 »

Prosim,muze mi nekdo poradit,zda muzu zacit podnikat s prodejem obleceni z UK?Jaka kriteria by po me mohli vyzadovat?Ziji delsi dobu v UK a nikdy jsem nepodnikala.
Dekuji Sari


P.S:Obchod by provozovaly me dcery,neb nemam trvale bydliste v CZ
IP zaznamenána

EU-Firma

  • Host
dovoz obleceni z Anglie
« Odpověď #1 kdy: Únor 29, 2008 »

Tak to Vám můžu poradit celkem odborně, protože v Anglii šéfuju firmě už 9 let a shodou okolností, včera jsem na toto téma - dovoz oblečení z Anglie - měl debatu s jinou zájemkyní z Českých Budějic.

Takže - máte dvě volby:

1/ buďto budete fungovat coby česká živnostnice nebo české sročko a budete oslovovat anglické prodejce a nabízet se. Vězte, že takových je tisíce, nejen z česka, ale z celé východní Evropy a začíná to býti v anglii nudné. Krom toho budete také obíhat české úředníky - viz vlákno \"jak začít podnikat\" na tomto WEBu. A pokud náhodou Vám nějaká anglická firma odpoví, pak budete platit předem + přepravu a nedělejte si iluze, že Vám anglická firma vybere tu nejlevnější přepravu. Vyberou Vám tu, která jim nedá moc práce, vždyť to hradíte, ne? Jinak marže nic moc, protože zájemců o koupi ojetého oblečení je z východní evropy opravdu hodně.

2/ nebo si zaregistrujete Váš byznys v anglii, vykašlete se na český úřady a s anglickými firmami budete jednat z pozice anglické firmy. Výhoda je ta, že v tomto momentě dostanete výrazně lepší marže, než coby východoevropský kupující a platíte do měsíce po dodání zboží, tedy ne předem ak se vyžaduje po kupujících z východu. Přepravu si budete muset zajistit také sama, jenže pro anglickou firmu je více možností než pro českou :)
Daně budete mít nižší + úlevy za odvoz z Británie a účetnictví je v tomto případě více než primitivní.
IP zaznamenána

DFENSE

  • Host
dovoz obleceni z Anglie
« Odpověď #2 kdy: Únor 29, 2008 »

NO TAK TO JSEM SE DOZVĚDĚL BRZO, ŽE JDE ZALOŽIT FIRMU V CIZINĚ,KDYŽ JSEM TED ZAPLATIT 30 TISÍC ZA ZALOŽENÍ SRO A TRVALO TO 2 MĚSÍCE...
IP zaznamenána
Stran: [1]