Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Průměrné ceny paliv  (Přečteno 8409 krát)

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Průměrné ceny paliv
« kdy: Leden 13, 2008 »

Vážená paní magistro,
zajímalo by mě jak jste přišla k průměrným cenám paliv pro rok 2008 o dva dny dříve než MF? Nehledě na to, že ta čísla jsou špatně.

To že je to špatně mě nezaráží, ale jak jste na ně přišla a byla schopná je zveřejnit o dva dny dříve než MF mě udivuje.
IP zaznamenána

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2008 »

Jo a když na to tak koukám, respektive čtu si i ten text, tak v tom samém článku máte i další chybu ....
Kód: [Vybrat]
V technickém průkaze jsou uvedeny dvě až tři spotřeby při různých rychlostech, většinou počítáme aritmetický průměr.To s tím aritmetickým průměrem - od 1. 1. 2007 se používá kombinovaná spotřeba ... jenom když v technickém průkazu není kombinovaná spotřeba uvedena bere se aritmetický průměr.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #2 kdy: Leden 21, 2008 »

Pane Rop, první tabulka je pro podnikatele a OSVČ, ta druhá tabulka pro zaměstnance, máte to tam uvedeno. Chyba se mi tam vloudit může, tady se tak ale nestalo. Nicméně díky za příspěvek.
IP zaznamenána

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #3 kdy: Leden 21, 2008 »

No ... kdyz jsem tam koukal naposledy já, tak tam byla jenom jedna tabulka ... ale což ...
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #4 kdy: Leden 21, 2008 »

Patrně jste mě tenkrát právě chytil při činu (=při práci na stránce)
IP zaznamenána

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #5 kdy: Leden 21, 2008 »

Patrně ...

Mohu se zeptat proč pracujete na stránce 4 dny? :lol:
IP zaznamenána

novakovpetra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #6 kdy: Červenec 19, 2009 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak můžu napravit chybu, kdy jsem platbu za firemní fakturu uhradila omylem ze svého osobní soukromého účtu a ne firemního. Jak se to bude účtovat? Na firemním bank.účtě se mně totiž platba samozřejmě neobjevila a nesedí mně tudíž výpis z bankovního účtu a výpis z účetního systému banky.
A ještě jeden dotaz, jak účtovat peněžní prostředky, které vkládám jako soukromá osoba na podnikatelské účty. Jako vklad podnikatele na 365, který si někdy vyberu nebo jiným způsobem. Děkuji
Petra Nováková
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #7 kdy: Červenec 20, 2009 »

Soukromý výpis bych okopírovala, a dala do účetnictví úhradu faktury  jako výdej z pokladny.
Půjčka peněz do podnikání v podvojném od společníka fimy přes 365, jak vklad tak vrácení. J.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #8 kdy: Srpen 18, 2009 »

Vím že to sem moc nepatří, ale snad mi někdo poradí. Kamarádce byla cestou na dovolenou udělena v Maďarsku  pokuta za překročení rychlosti. Policie ale nechtěla eura, a ona forinty neměla, tak dostala složenku.
Teď se zdráhá ji zaplatit, myslí si, že to po ní přes hranice nikdo vymáhat nebude. Já osobně bych zaplatila, než se dostat do nějakých trablí, co vy na to? Jedná se o cca 2 tisíce. Děkuji za názory, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #9 kdy: Srpen 23, 2009 »

Také si myslím, že Maďaři nebudou tak malou pokutu složitě vymáhat přes hranice. Pro jistotu bych se alespoň po dobu, kdy budu mít stejné registrační značky, vyhýbala cestám po území Maďarska.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Průměrné ceny paliv
« Odpověď #10 kdy: Srpen 24, 2009 »

Děkuji moc, J.
IP zaznamenána
Stran: [1]