Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup Malotraktoru  (Přečteno 1542 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Nákup Malotraktoru
« kdy: Květen 24, 2019 »

Dobrý den paní Zdenko, podnikatel koupil Malotraktor+ příslušenství. Jde mi o zařazení do majetku, zda  můžu příslušenství = vlečka, čelní nakladač dát přímo do spotřeby, jde o částky do 40.tis., a nebo musím posoudit jako komplet a dát celou částkou do IM. Děkuji  :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Nákup Malotraktoru
« Odpověď #1 kdy: Květen 26, 2019 »

Dobrý večer. U příslušenství bych se rozhodovala podle toho, zda máte i jiné vozidlo, za které můžete připojit přívěs, nebo na které byste mohli připevnit čelní nakladač. Pokud ano, tak bych dala příslušenství jako samostatné předměty přímo do spotřeby.

IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Nákup Malotraktoru
« Odpověď #2 kdy: Červen 04, 2019 »

Děkuji za odpověď.  On právě nic jiného, kam by to připojil nemá. Tak mám celkem obavy dát něco přímo do spotřeby. Myslím tím vlečku a nakladač, aby mi to pak FÚ nevyhodil a neřekli, že je to jako celek a musím dát do IM.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Nákup Malotraktoru
« Odpověď #3 kdy: Červen 10, 2019 »

Čelní nakladač bych tedy raději zahrnula do pořizovací ceny malotraktoru. Vlečka by se podle mého názoru dala ukecat jako samostatný předmět. Určitě ji lze připojit i za jiné vozidlo, než jenom za malotraktor. Třeba má podnikatel v plánu to jiné vozidlo pořídit. Nebo chce po několika letech vyřadit vlečku z OM do osobního užívání.
IP zaznamenána
Stran: [1]