Témata > Sociální, zdravotní, nemocenské pojištění

Záloha na sociální pojištění za prosinec 2018

(1/2) > >>

hubik:
Ahoj,

od ledna 2019 se změnila splatnost plateb záloh na sociální pojištění. Tenkrát bylo na jakpodnikat.cz uvedeno něco v tomto smyslu:


--- Citace ---Od ledna 2019 jsou zálohy na sociální pojištění splatné vždy od prvního do posledního dne měsíce, na který je záloha určena. (Do konce roku 2018 se platí od 1. do 20. dne následujícího měsíce.) Za den platby je přitom považován až den, kdy platba došla na správný účet. Do 20.12.2018 musí být záloha na sociální pojištění OSVČ za listopad na účtu OSSZ. Zálohu na prosinec 2018 na sociální pojištění nemusíme vůbec platit. Pokud ji chceme zaplatit, je to možné jen od 21. do 31. prosince.
--- Konce citace ---

V souladu s tím, jsem si posunul splatnost trvalého příkazu a prosinec jsem neřešil. Teď mi ale přišlo vyúčtování záloh a mám tam za prosinec uvedený dluh, který je navíc zřejmě navýšený. Udělal jsem něco špatně? Poradíte prosím? Děkuji.

Zdena:
Ahoj. Na Inventuře pohledávek a na Vyúčtování je záloha předepsaná, ale za její neuhrazení nevznikl žádný úrok z prodlení. Pojistné za prosinec musí být samozřejmě zaplacené, doplácíš je až po podání přehledu v podobě vyššího doplatku za celý rok 2018. Je to ono?

hubik:
No bylo mi divné, že by stát něco odpustil. Nicméně ta částka mi stejně nesedí. Měl jsem předepsané minimální zálohy, takže za prosinec jsem nezaplatil 2189 Kč, Ale chtějí po mně 2568 Kč. Ve všech ostatních měsících mám zaplaceno přesně, žádný starý nedoplatek jsem tam neměl.

Zdena:
Možná jsi zaplatil některé zálohy sice přesně, ale pozdě, takže vzniklo penále z prodlení. Pod přehledem předpisů a plateb je rozepsán stav pohledávek k xx.xx.19 (ke dni vyúčtování), tam bys měl dohledat, o jaký druh pohledávky jde.

hubik:
Mám trvalý příkaz, takže to není možné. Ve stavu pohledávek je napsáno jen:

--- Citace ---B.27. Dopl. DP r.18: 2568 Kč
--- Konce citace ---
Zítra jim asi zkusím zavolat.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi