Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podání Přiznání k DPH jako identifikovaná osoba při fakturaci do třetí země  (Přečteno 1916 krát)

LiduCa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Zdravím vás,

jsem OSVČ, identifikovaná osoba a poskytuji služby do třetích zemí (USA). Fakturu jsem vystavila bez DPH a bez větičky o přenesené daňové povinnosti.
Chápu správně, že tyto příjmy se nezahrnují do SH? Viz http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=14850, odpověď Zdeny z 2017-05-29 19:20:48

Zakládá mi toto plnění povinnost podávat Přiznání k DPH jako identifikovaná osoba?

Pokud ne, v jakém případě mi vzniká povinnost podat Přiznání k DPH? Nejsem si jistá, co se konkrétně myslí "povinností přiznat daň".

Děkuji za odpověď!

IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Dobrý den. Poskytnutí služeb s místem plnění ve třetí zemi se do souhrnného hlášení neuvádějí (do SH se uvádějí služby s místem plnění v jiném členském státě EU, které jste poskytla osobám registrovaným k dani v EU).

Přiznání k DPH také nemusíte podávat, nevznikla Vám povinnost přiznat daň.

Povinnost přiznat a zaplatit daň by vznikla například v případě, že jste přijala službu s místem plnění v ČR od osoby neusazené v tuzemsku, například jste si zaplatila reklamu na Facebooku. Dostanete fakturu bez DPH, daň zaplatíte v ČR a musíte podat přiznání, aby FÚ věděl, od koho a za co dostal peníze:-)
IP zaznamenána

LiduCa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Děkuji, už je mi to jasné!
IP zaznamenána
Stran: [1]