Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: AdSense daň  (Přečteno 2572 krát)

michalkuba

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
AdSense daň
« kdy: Září 20, 2018 »

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jak je to přesně s daněním příjmů z AdSense? Co jsem se tak dočetl a pochopil je to, že pokud má člověk živnost, tak příjmy z AdSense jednoduše přičítá ke svým příjmům a poté celý balík (včetně peněz z AdSense) zdaní a tím to hasne.

Někde jsem se ale zase dozvěděl, že po přijetí peněz musím podat souhrnné hlášení a zároveň daňové přiznání a částku hned zaplatit.

Jaké s tím máte prosím zkušenosti? Jen doplním, že se nejedná o žádné desetitisícové roční příjmy, ale nižší.

Děkuji za odpovědi :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:AdSense daň
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2018 »

Základní informace naleznete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
IP zaznamenána

michalkuba

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:AdSense daň
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2018 »

Děkuji, tento článek jsem už četl mnohokrát. Až teď jsem se možná víc soustředil, chápu tedy správně, pokud nejsem normálně plátce DPH, ale jsem jen OSVČ a z dřívějška IO, tak po obdržení platby podám souhrnné hlášení, ale nic neplatím, jen příjmy zahrnu do ročního přiznání?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:AdSense daň
« Odpověď #3 kdy: Září 21, 2018 »

Ano, chápete to správně. Neplatíte DPH, jenom podáte souhrnné hlášení. V souhrnném hlášení by měla být uvedena částka za poskytnutou službu bez ohledu na to, zda jste za ni dostal zaplaceno. Částku, kterou Vám Google za příslušný měsíc přiznal, byste měl najít v sekci Historie transakcí.

Příjmy z reklamy zahrnete do přiznání k dani z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]