Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence  (Přečteno 12937 krát)

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý den, chci si založit eshop se zbožím z Číny a daně bych chtěla odvádět paušálně. Jak je to, ale s dokládáním dokladů (mých výdajů za zboží), když u zboží z Číny žádné nejsou?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2019 »

Pokud uplatníte výdaje procentem z příjmů, tak nemusíte finančnímu úřadu žádné výdaje dokládat. Doklady o nabytí zboží by mohl při případné kontrole vyžadovat živnostenský úřad. Budete mít doklady o proclení dovezeného zboží?
IP zaznamenána

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2019 »

Dobrý den, ne zboží nepodléhá clu - tedy co jsem tak vyčetla, budou to malé částky do 10 eur.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2019 »

Co třeba stáhnout objednávkový formulář? Tam bude nějaký popis, nebo alespoň název zboží. Nabytí, tj. platbu prokážete výpisem z účtu. Je otázka, zda Vás bude ŽÚ někdy kontrolovat.
IP zaznamenána

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #4 kdy: Leden 30, 2019 »

Myslíte až si zákazník zboří z eshopu objedná tak vytisknout si tu objednávku a to kdyžtak dokládat?
Mohu se ještě zeptat, jak se uplatňují výdaje procentem z příjmů? postačí výpisy z banky?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #5 kdy: Leden 30, 2019 »

Hovoříme o prokazování nákupu zboží, takže mám na mysli Vaši objednávku zboží u dodavatele.

Výdaje procentem z příjmů se uplatňují tak, že se sečtou příjmy a jako výdaj se vypočítá ako určité procento  příjmů (v případě volné živnosti 60% příjmů). Příjmy doložíte výpisy z banky, v případě příjmů v hotovosti například kopiemi paragonů, nebo nějakým soupisem, někdo si stahuje údaje, které odeslal na FÚ v rámci EET.
IP zaznamenána

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #6 kdy: Leden 31, 2019 »

Tak jestli stačí doložit příjmy jen výpisy z banky, tak bych si nemusela stahovat objednávkové formuláře ne? EET bych neměla, chtěla bych získávat platby pouze bankovními příkazy rovnou na účet. On nikdo po mě nebude chtít vidět ty výpisy z banky, spíš to bude pro mě, abych si sečetla ty své příjmy a podle toho je napsala do těch daní že?
Promintě, že se tak hloupě ptám, ale chci v tom mít jasno :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #7 kdy: Leden 31, 2019 »

Finanční úřad: jestliže budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů (tj. bez prokazování skutečných výdajů), tak může finanční úřad chtít doložit maximálně příjmy a na to stačí výpisy z účtu.

Živnostenský úřad: podle ustanovení § 31 odst. 3 živnostenského zákona je podnikatel povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.

Kdyby Vás náhodou kontroloval živnostenský úřad, tak byste měla být schopna doložit způsob nabytí prodávaného zboží. Nemusí to být zrovna faktura, když Číňané žádné nevystavují. Dokladem o zaplacení Vámi objednaného zboží bude výpis z účtu, ale měla byste doložit, za jaké zboží jste platila.
IP zaznamenána

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #8 kdy: Únor 03, 2019 »

A dělá ŽÚ tyto kontroly často?
Napadlo mě, že bych mohla přes printscreen ofotit obrazovku/objednávku (např. na Aliexpressu) kde by bylo vidět zboží a jeho částka + uchovávat si ty výpisu z účtu za nákup zboží.
Tímhle bych tedy mohla být krytá :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #9 kdy: Únor 03, 2019 »

Dobrý den. Jestli nemáte na ŽÚ nahlášenou provozovnu, tak je pravděpodobnost kontroly velmi nízká. Ale pro jistotu si při objednávání zboží ofoťte obrazovku a uložte si soubor v počítači, nebo na flešce.
IP zaznamenána

Anet66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #10 kdy: Únor 04, 2019 »

Ted jsem si ještě dohledala, že je potřeba aby mi na celnici vyměřili dph. Je tomu tak vždy? myslela jsem, že částky do 22 euro nepodléhají clu ani dph.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #11 kdy: Únor 06, 2019 »

Podle ustanovení § 71 odst. 3 písm. a) zákona o DPH je od daně osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR, s výjimkou alkoholických nápojů, parfémů, toaletní vody, tabáků a tabákových výrobků.

Pokud by hodnota zásilky přesáhla 22 EUR, tak by celníci vyměřili DPH, u zásilek nad 150 EUR vyměřují i clo.
IP zaznamenána

Vera L.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #12 kdy: Leden 08, 2020 »

Dobrý den, také bych se chtěla zeptat na jednu věc. Pokud někdo dováž věci z Číny, které jsou tedy pod 22Eur, tak DPH a clo tedy řešit nemusím. Není to ale tak, že jakékoli zboží, které je určeno k obchodování (k dalšímu prodeji), i když pod 22Eur, tak se i tak musí danit? Někde jsem četla, že zboží, s kterým se bude dál obchodovat se danit musí tak jako tak.... Je to pravda? děkuji
IP zaznamenána

Askmeoffers

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
    • get amazon offers and coupons
Re:Eshop se zbožím z Číny - doklady do daňové evidence
« Odpověď #13 kdy: Srpen 07, 2020 »

Hello,

Can I still ask how does the expenditure percentage of revenue apply? Are bank statements going to be sufficient?

Thanks,
Madhu
IP zaznamenána
Stran: [1]