Témata > DPH

Fakturace ze SRN za OA

(1/3) > >>

MJana:
Dobrý den paní Zdeničko, mohu Vás poprosit o radu?
Dostala jsem fakturu za ojetý OA v němčině, auto jsme koupili od plátce, mělo by být v režimu přenesené povinnosti.
Na faktuře napsáno: Bei dieser Rechnung handelt es sich um eine steuerfreie, innergem. Lieferung gem. § 6a UStG.

Německá firma vystavila jednu fakturu za OA: položka za auto 35.990,- EUR (včetně německé DPH)
                                         a druhá položka na faktuře - celková suma za auto  30.243,70 EUR (datum vystavení 15.10.2018)
Potom vystavili druhou fakturu na kauci (částka německé DPH)  5.746,30 EUR (datum vystavení 15.10.2018)

Oni si německou DPH nechali jako kauci a v listopadu nám peníze za kauci vrátili.
Za auto jsme tedy zaplatili těch 30.243,70 EUR.
Že nám vrátí kauci bylo podmíněno potvrzením dokumentu, že auto je přihlášeno v ČR. Na fakturaci za OA je pod položkou
za auto 35.990,- napsáno: jakmile bude export dokumentů u prodejce, bude zákazníkovi vrácena jistota.
Nevím, jak zapsat, první fakturu jen na částku 30.243,70 EUR za auto (do DPH k 15.10.) a druhou fakturu za kauci (mimo DPH)?
Faktura byla od nás uhrazena 10.10.2018
Asi jsem se moc rozepsala, ale nevím jak jednodušeji popsat. Moc bych prosila o pomoc. Jana.


                                                                   

Zdena:
Dobrý večer, paní Jano. Faktury bych zapsala tak, jak píšete. Položku za auto včetně německé DPH bych brala jako informativní. 

MJana:
Dobrý večer,
moc děkuji za radu. Mohu se ještě zeptat, kauci mám zaúčtovat 378/321?
Tak nějak si neumím srovnat, kdy je pro mě kauce pohledávka a kdy závazek.
Ještě jednou moc děkuji. Jana.

Zdena:
Dobrý večer. K faktuře na kauci bych se chovala jako k zálohové faktuře. Neúčtovala bych o závazku vůči dodavateli 378/321. Při úhradě kauce bych zaúčtovala pohledávku 378/221 (prodejce kauci vrátí, nebo započítá proti dluhu, pokud si auto nepřihlásíte v ČR). Vrácení kauce prodejcem 221/378.

MJana:
Moc děkuji, zkusím zapsat do záloh.
Mohu mít ještě prosbu? STK vozidla přijde do pořizovací ceny a poplatek za registr ne (přímo do nákladů)?
Nechali jsme si u auta vystříkat dutiny a tady si nejsem jistá, zda by přišlo do PC?
Moc, moc děkuji.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi