Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zpětný DPH  (Přečteno 1318 krát)

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
Zpětný DPH
« kdy: Říjen 25, 2018 »

    
Dobrý den, mám prosbičku. Přihlašovali jsme se k DPH ze zákona. Bohužel jsme zjistili že jsme obrat překročili již v červnu, tudíž nás FU zaregistrovala jako plátce od srpna... Tak nyní musíme zpětně zpracovat 2 měsíce. a já nevím jak to tedy udělat s tržby... mám k tržbě zpětně přičíst DPH nebo ta má tržba je již s DPH? nevím jestli se vyjadřuji dobře... třeba jsem měla tržbu 200tis za srpen tak do přiznání k DPH napíši 200.000 + 42.000 nebo 165.280 + 34.720 ??

děkuji za odpověd
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zpětný DPH
« Odpověď #1 kdy: Říjen 25, 2018 »

Dobrý den. Podle mého názoru můžete vypočítat daň podle § 37/2 ZDPH a tržbu považovat za cenu včetně daně. Základ daně 165.280 + daň 34.720.
IP zaznamenána

Denisa2

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
Re:Zpětný DPH
« Odpověď #2 kdy: Říjen 25, 2018 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Pravda je, že z toho paragrafu nejsem moc chytrá...  Ale myslím si totéž z toho důvodu,  kdybychom to DPH přičítali, tak by celkově všechny faktury v tu chvíli byly nedoplacené o DPH.... a pochybuji, že by odběratelé ten rozdíl chtěli doplácet. Vždyť i pro plátce DPH ceny na fakturách byly konečné...  no zkusím to tak zaúčtovat, snad mi to FU nehodí zpátky na hlavu... protože tam ted mají celkové měsíční tržby za posledních 12 měsíců, takže ví přesně kolik má být na přiznání.....
IP zaznamenána
Stran: [1]