Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: věcné břemeno  (Přečteno 80 krát)

jonakkarel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
věcné břemeno
« kdy: Říjen 03, 2018 »

Dobrý den….rád bych poprosil o pomoc, jelikož se s podobným případem setkávám poprvé. Mám ČEZU vystavit daňový doklad pro uhrazení náhrady za zřízení věcného břemene. Chtěl bych se zeptat, zda fakturovat s DPH nebo bez a jestli se to projeví na nějakém řádku v hlášení. Předem děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14674
Re:věcné břemeno
« Odpověď #1 kdy: Říjen 04, 2018 »

Dobrý den. Nemáte smlouvu o zřízení věcného břemene? Tam by mohlo být uvedené, zda bude fakturováno s DPH.
Podle mého názoru se jedná o poskytnutí služby podle ustanovení § 14/1/c) ZDPH a uplatní se základní sazba DPH.

IP zaznamenána
Stran: [1]