Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími  (Přečteno 4128 krát)

Zuzana

  • Host

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi sdružením fyzických osob a osobami spolupracujícími. Děkuji za odpověď. Zuzana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími
« Odpověď #1 kdy: Říjen 09, 2008 »

Spolupracujícími osobami mohou být pouze manželé a osoby, žijící ve společné domácnosti. Výše příjmů a výdajů, které poplatník může rozdělit na spolupracující osoby, je limitována zákonem o daních z příjmů. Upravuje § 13 ZDP.
Ve sdružení fyzických osob bez právní subjektivity není důležité, zda se jedná o manžele, příslušníky domácnosti, nebo o cizí osoby. Příjmy a výdaje se rozdělují mezi účastníky sdružení buď rovným dílem, nebo dle smlouvy o sdružení. Upravuje § 12 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

kkarola

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími
« Odpověď #2 kdy: Září 17, 2009 »

Dobrý den, potřebovala bych poradit s rodinným sdružením, doslechla jsem se, že něco takového existuje, ale nikde to nemůžu najít. Podnikáme rodiče a bratr je jako zaměstnanec a já jako zaměstnanac jiné firmy, ale u rodinné firmy pracuji na dohodu o provední práce.  Co by obnášelo vytvořit rodinné sdružení a je to vůbec možné? Jak by se dělil zisk ke zdanění?
Děkuji Karola
IP zaznamenána
Stran: [1]