Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH a příjmy z ubytovacích služeb Airbnb  (Přečteno 1036 krát)

Jarešová iva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 33
DPH a příjmy z ubytovacích služeb Airbnb
« kdy: Září 20, 2018 »

Dobrý večer, chtěla jsem vás poprosit o radu. Oslovil mě jeden klient, který pracuje v zahraničí a ve svém bytě poskytoval ubytovací služby přes firmu Airbnb od r.2015. Nepodal ani jedno přiznání k dani z příjmu. FÚ mu zaslal výzvu k dodatečnému doplnění a jelikož klient přesáhl obrat 1.milion korun, tak ho z moci úřední zageristroval od únoru 2016 k DPH. Musím mu udělat zpětně přiznání k DPH a kontrolní hlášení. Zpracovám daňovou evidenci  OSVČ, ale s tímto nemám žádné zkušenosti. Na stránkách  GFŘ jsem se dočetla - kdo přes ně nabízí své služby obvykle platí Uberu nebo Airbnb zmíněný servisní poplatek. A z toho je povinen odvést DPH.
Kvůli platbě DPH se musí zaregistrovat jako takzvaná identifikovaná osoba do 15 dnů od uhrazení servisního poplatku. DPH pak odvádí každý měsíc, který následuje po uhrazení tohoto poplatku. Vedle toho si navíc musí kontrolovat svůj obrat. V případě, že by ze všech svých podnikatelských činností za posledních 12 kalendářních měsíců překročil v obratu milion korun, musel by se ještě registrovat jako plátce DPH.
DPH ve výši 15% - jako ubytovací služby, servisní popl si může uplatnit jako daňově uznatelný výdaj, takže by bylo stejné na vstupu a na výstupu. Až po překročení 1.mil, odvádí DPH z částek za ubytování a zase 15%? Výdaje bude uplatňovat procentem, takže na vstupu bude mít DPH pouze ze servisního poplatku. 
Vím, že jsem to napsala asi hrozně zmateně, ale prosím o vaši radu.
Děkuju Iva
IP zaznamenána
Stran: [1]