Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ + ZAMĚSTNANEC, MATEŘSKÁ  (Přečteno 2431 krát)

KatkaF

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ + ZAMĚSTNANEC, MATEŘSKÁ
« kdy: Květen 18, 2018 »

Dobrý den,

Chteěa jsem se zeptat...nikde na internetu to nemůžu zjistit, tak mi třeba poradìte... :)
Jsem osvč ve službách (kosmetika) daně platím paušálně. Platím soc.pojištění ve výši 2 190 Kč, zdravotní 2024Kč, nemocenské 165Kč. Plánuji v budoucnu miminko a chtěla bych se na to připravit.
Takhle budu mít nárok na mateřskou 3 500 Kč ,což je hrůza a nevyplatí se mi platit vyšší nemocenskou ani sociální, to Jsem si spočítala.
Napadlo mě se nechat zaměstnat, ale zároveň i podnikat....protože pak by se mateřská měla vypočítat z hrubé mzdy...je to tak? A zaměstnaná musím být 270 dní před porodem a stejnou dobu si platit nemocenskou jako osvč, což si platím....
Ale když se nechám zaměstnat a budu mít hrubou mzdu 16 000 Kč, kolik bude za mě odvádět zaměstnavatel soc,zdravotní,nemocenskou,daně atd..? A kolik budu platit zálohy já? Sníží se mi ?Když budu ještě zaměstnaná? A jak se spočítá výše mateřské?

Děkuji moc za info.
Katka
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Re:OSVČ + ZAMĚSTNANEC, MATEŘSKÁ
« Odpověď #1 kdy: Červenec 12, 2018 »

Dobrý den, pokud hrubá mzda bude 16000, pak celkové mzdové náklady zaměstnavatele budou 21440.
Soc zaměstnavatel 4000 zdr zaměstnavatel 1440.
Daň záleží, zda podepíšete či nepodepíšete prohlášení poplatníka.
Pokud budete zaměstnaná, pak můžete odvody jako OSVČ platit nižší.
IP zaznamenána

Adriann

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:OSVČ + ZAMĚSTNANEC, MATEŘSKÁ
« Odpověď #2 kdy: Říjen 24, 2018 »

Dobrý den,
potřebovala bych, prosím, poradit. Nemáte někdo zkušenost se založením firmy specializovanou společností? Jsem taky maminka na mateřské a slyšela jsem hodně pozitivních ohlasů. Byla mi doporučena firma
Nemáte někdo zkušenosti, prosím?
Děkuji.
S pozdravem
Adriana
IP zaznamenána
Stran: [1]