Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přenesená daňová povinnost  (Přečteno 342 krát)

Míla10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Přenesená daňová povinnost
« kdy: Květen 30, 2018 »

Dobrý den, prosím o radu ohledně PDP. Firma provedla demontáž výrobních strojů a odvezla je do určeného skladu. Stoje byly potřeba odpojit o rozvodů vody. Toto odpojení prováděla jiná firma jako subdodávku a účtovala s PDP. Máme my jako zhotovitel účtovat tuto subdodávku s PDP a ostatní s DPH ?
Nebo nám subdodavatel měl účtovat s DPH?
Děkuji za Váš názor. Míla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14680
Re:Přenesená daňová povinnost
« Odpověď #1 kdy: Červen 04, 2018 »

Dobrý den. Prošla bych si část 33.20 klasifikace CZ-CPA. Pokud jste demontovali stroje, které jsou tam uvedené, tak bych fakturovala s DPH. Instalace těchto strojů nepodléhá režimu PDP, z toho vyvozuji, že režimu PDP nebude podléhat ani jejich demontáž. Pokud se jedná o jiné stroje, tak bych použila režim PDP.

Pokud subdodavatel účtoval v režimu a Vy jste přiznali daň, tak je to v pořádku i v případě, že by demontáž nepodléhala režimu PDP (§ 92e/2 ZDPH).   
IP zaznamenána
Stran: [1]