Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 363 krát)

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPH
« kdy: Duben 29, 2018 »

Dobrý den, jsem OSVČ koupila jsem byt z roku 1973. Ale před 2 lety bylo provedeno zateplení celého panelového domu(nejspíš se jedná o technické zhodnocení). A nyní po roce chci byt prodat a zajímá mě zda bych měla platit DPH? Když bylo provedeno to zateplení, já byt koupila již po zateplení. Cena bude přes milion. Zatím plátce DPH nejsem ,ale tímto prodejem už budu. Moc děkuji snad je k pochopení na co se ptám.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Re:DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 30, 2018 »

Dobrý den. Prodejem bytu se nestanete plátcem DPH, neboť úplaty z prodeje dlouhodobého majetku (předpokládám, že jste zahrnula byt do obchodního majetku OSVČ) se podle ustanovení § 4a zákona o DPH do obratu nezahrnují.
IP zaznamenána

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Re:DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 30, 2018 »

Dobrý den , nebyl to dlouhodobý majetek, koupila jsem ho před rokem za účelem dalšího prodeje.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Re:DPH
« Odpověď #3 kdy: Duben 30, 2018 »

Takže vedete byt jako zboží? Nebo jste byt koupila jako soukromá osoba (k vlastnímu bydlení nebo k pronájmu) a nyní jej prodáváte?
IP zaznamenána

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Re:DPH
« Odpověď #4 kdy: Květen 01, 2018 »

Dobrý den , vedu jako zboží.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653
Re:DPH
« Odpověď #5 kdy: Květen 01, 2018 »

Podle mého názoru uskutečníte osvobozené plnění podle § 56 odst. 3 zákona o DPH.(bez nároku na odpočet). Zateplení není podstatná změna dokončené stavby, nemusíte tedy sledovat žádnou další lhůtu pro osvobození.
V obchodu s nemovitostmi se točí docela velké peníze. Doporučuji spíše konzultaci s daňovým poradcem, než diskusní fórum.
IP zaznamenána

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Re:DPH
« Odpověď #6 kdy: Květen 01, 2018 »

Děkuji moc za odpověď , již jsem kontaktovala i daňovou poradkyni. Hrůza se ve všem vyznat když člověk začíná,i tak děkuji za odpověď a  vás čas .
IP zaznamenána
Stran: [1]