Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Platby na účet od příbuzných - Daňové přiznání  (Přečteno 451 krát)

alexryml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý večer,
jestliže jsem v průběhu roku 2017 obdržel na účet několik plateb od rodiče nebo prarodiče, musím je uvádět v daňovém přiznání? Přiznání podávám jako FO nepodnikatel, jelikož daním Ostatní příjem (§10). Mám za to, že by platba od těchto příbuzných měla být osvobozena od daně a tudíž se nedaní ani neuvádí do přiznání, ale rád bych si toto ověřil.
Děkuji.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 272
Re:Platby na účet od příbuzných - Daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Březen 29, 2018 »

Dobrý den, ano, příjmy od rodičů a podobně, pokud jde o dary, nebo třeba půjčku, nedaníte, a do přiznání neuvádíte. 
IP zaznamenána

alexryml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Platby na účet od příbuzných - Daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Březen 29, 2018 »

Dobrý den, ano, příjmy od rodičů a podobně, pokud jde o dary, nebo třeba půjčku, nedaníte, a do přiznání neuvádíte.

Děkuji za odpověď a je tomu tak tedy i u daru od prarodiče? Je to z pohledu zákona stále příbuzný v přímé linii?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14674
Re:Platby na účet od příbuzných - Daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Březen 29, 2018 »

Ano, rodiče i prarodiče jsou příbuzní v přímé linii.
IP zaznamenána
Stran: [1]