Témata > Daň z příjmu

Prodej automobilu - přerušení živnosti - rodičovská dovolená

(1/2) > >>

cumacicinka:
Prosím o radu. Minulý rok 2017  došlo k prodeji automobilu, bylo využívané k podnikání. Živnost je pozastavena cca 4 roky. Letos bude podáno daňové přiznání. Tzn. prodejní cena automobilu byla 110000,-, po odečtění zbylých odpisů a nákladů na údržbu vozidla zbyla částka 30000,- ke zdanění. Jsem na rodičovské dovolené cca 4 roky, je to problém, když na mě byla uplatněna sleva na manželku?

Děkuji

Zdena:
Dobrý večer. Podle mého názoru by si manžel neměl uplatnit slevu na vyživovanou manželku, neboť manželčin příjem (rozumí se hrubý příjem, bez odečtení výdajů) přesáhl 68 tis. Kč.

cumacicinka:
Dobrý den, díky za odpověď, ještě dotaz, po vyplnění daňového přiznání, tím,že je sleva na poplatníka nemusím platit nic, dostanu se na nulu, je to tak v pořádku? Když je živnost pozastavená a jsem na rodičáku, mohu si uplatnit slevu na poplatníka?

Zdena:
Ano, nulová daň je v pořádku. Slevu na poplatníka si můžeze uplatnit i když máte přerušenou živnost a jste na rodičáku.

cumacicinka:
Dobrý den, můžu ještě poslední dotaz, nepodnikám, živnost mám, jak jsem psala 4 roky pozastavenou, a jen loni jsme prodali auto, které bylo užívání pro podnikání. Bylo prodáno v měsíci lednu, jen to auto jednorázově za 110000,-, podali jsme daňové přiznání, budu muset nějak doplácet kvůli tomuto prodeji zdravotní a sociální pojištění? Jsem na rodičovské dovolené,  Děkuji

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi