Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Uplatnění daň zvýh. na dítě  (Přečteno 270 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
Uplatnění daň zvýh. na dítě
« kdy: Březen 25, 2018 »

Dobrý den, paní Zdeno, mohu Vás požádat o radu:
otec chce udělat přiznání k DPFO, má zaměstnání, dále přivýdělek a syna (nyní 20 let), na kterého má uplatněno v Potvrzení o zd. příjmech od zaměstanavatele měsíce 1-8/2017. Mám potvrzení od školy, že byl studentem 2016/2017 - ze střední školy. Syn mi však předložil také Potvrzení o zd. příjmech od zaměstnavatele za měsíce 7 a 8. Syn pak začal v 11/2017 podnikat. Domnívám se, že otec už by za měsíce 7 a 8 neměl mít daňové zvýhodnění na dítě? Myslíte si to také?
Ještě, co se týká toho jeho podnikání 11-12/2017 - mám poměrně krátit i ve výkazech pro VZP i OSSZ dle měsíců? Uvažuji správně, že pro něj platily minimální zálohy za tyto 2 měsíce? A také musí nějak dokládat k přiznání, že 9-10 byl na ÚP?

Děkuji Vám moc za odpovědˇ.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14641
Re:Uplatnění daň zvýh. na dítě
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2018 »

Dobrý večer, paní Adrijano.

Syn byl v pracovním poměru, nebo na DPČ (příjmy, které zakládají účast na nemocenském pojištění zaměstnanců), nebyla to například dohoda o provedení práce s odměnou do 10 tis. Kč/měs.? Pokud to byl PP nebo DPČ, trval vztah celý červenec a srpen - od prvního do posledního dne?

V přehledech o příjmech a výdajích zatrhněte, že podnikal jenom v listopadu a v prosinci. Za tyto 2 měsíce měl platit minimální zálohy.

Potvrzení o vedení v evidenci ÚP sice nemusíte povinně přikládat, ale možná si je FÚ vyžádá.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
Re:Uplatnění daň zvýh. na dítě
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2018 »

Dobrý večer, paní Adrijano.

Syn byl v pracovním poměru, nebo na DPČ (příjmy, které zakládají účast na nemocenském pojištění zaměstnanců), nebyla to například dohoda o provedení práce s odměnou do 10 tis. Kč/měs.? Pokud to byl PP nebo DPČ, trval vztah celý červenec a srpen - od prvního do posledního dne?

V přehledech o příjmech a výdajích zatrhněte, že podnikal jenom v listopadu a v prosinci. Za tyto 2 měsíce měl platit minimální zálohy.

Potvrzení o vedení v evidenci ÚP sice nemusíte povinně přikládat, ale možná si je FÚ vyžádá.

Dobrý večer, paní Zdeno,
já mám od syna pouze k dispozici Prohlášení o zd. příjmech ze závislé činnosti, předpokládám pracovní poměr, je tam, že podepsal prohlášení za období 2017, na měsíce zdaň. obodobí 8, avšak v řádku 3 jsou uvedeny měsíce 7,8. Také v řádku 19 je uvedeno, že roční zúčtování záloh a daň. zvýhodnění nebylo provedeno. Domnívám, se, že otec si už v 7 a 8 na syna zvýhodnění uplatňovat nemůže, jelikož syn už pracoval. Úhrn příjmů je za ty 2 měsíce cca 50 tis, takže zřejmě o DPP nejde. Přesná data prac. poměru pro DPFO nepotřebuji, to jste myslela pro VZP nebo OSSZ?
Děkuji moc za radu. Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14641
Re:Uplatnění daň zvýh. na dítě
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2018 »

Dobrý večer, paní Adrijano. Přesná data prac. poměru jsem chtěla znát pro účely posouzení nároku otce na daňové zvýhodnění za měsíce červenec a srpen.

Co je považováno za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání najdete v § 13 odst. 2 a odst. 3 zákona o státní sociální podpoře.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117?text=z%c3%a1kon+o+st%c3%a1tn%c3%ad+soci%c3%a1ln%c3%ad+podpo%c5%99e
IP zaznamenána
Stran: [1]