Témata > DPH

Vznik povinnosti DPH finanční poradce

(1/3) > >>

JitkaK:
Zdravím vás Zdeni, mám dotaz.
FO, finanční poradce, příjmy z prodeje pojištění a úvěrů má nad 1 mil. Kč - vím, že je od DPH osvobozeno.
ALE v průběhu zdaň. období jsem mu našla 4 vystavené faktury na zprostředkovatelskou činnost na zprostředkování kontaktů pro reality (jinými slovy dohození nějakého zákazníka na prodej domu). Neovlivní tyto faktury osvobození od DPH?

Díky moc Jitka.

Zdena:
Dobrý den, zprostředkování prodeje nemovité věci není plněním osvobozeným od daně. Pokud za 12 po sobě jdoucích měsíců překročil celkový obrat (osvobozené činnosti + provize) 1 mil. Kč, tak se podle mého názoru měl registrovat.

JitkaK:
Tak toho jsem se nejvic obavala. Ti by mel odvadet dph i z provize tedy?? No to by bylo silene....

JitkaK:
A pokud zprostredkuje kontakt na dohozeni klienta na pojistku tak by to melo byt brano jako zprostredkovani pojisteni osvobozeno ze? Ma tam 3 faktury na zprostredkovani klienta na pojistku a jedinou na tu nemovitóst...

Zdena:
DPH by odváděl jenom z provize za zprostředkování prodeje nemovitosti, provize za finanční a pojišťovací činnosti by měl podle mého názoru i nadále osvobozené. Dohození klienta na pojistku bych také viděla jako osvobozené zprostředkování pojištění.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi