Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Evidence závazků a dlouhodobého majetku  (Přečteno 2162 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Evidence závazků a dlouhodobého majetku
« kdy: Březen 19, 2018 »

Dobrý den, mohla bych požádat o radu:
jsem OSVČ (plátce DPH) vedoucí DE, nemám jasno, zda mám uvádět v daňovém přiznání i pohledávky a závazky ke zdr. poj (např. teď mi vychází závazek záloha za 12/2017, kterou jsem zaplatila až v 1/2018) a k OSSZ. A také v případě, že poměrně krátím odpisy k pořízenému autu  na úvěr (služebně x soukromě) , jestli mám uvádět v  přiznání cenu vozu sníženou o krácený odpis nebo o celý odpis (tak, jak mi to vypočítá program). Moc děkuji za radu. Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Evidence závazků a dlouhodobého majetku
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2018 »

Dobrý večer. Závazky či pohledávky z titulu pojistného podnikatele (nikoliv zaměstnanců) v daňovém přiznání neuvádím, stejně nijak neovlivňují základ daně. Cenu vozu snižte o celý odpis (část ročního odpisu, tj. část opotřebení vozidla, jste použila pro podnikání, zbytek pro soukromé účely).
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Re:Evidence závazků a dlouhodobého majetku
« Odpověď #2 kdy: Březen 21, 2018 »

Paní Zdeno, moc děkuji. Mohla bych se Vás ještě zeptat, zda v případě pohledávek a závazků z titulu DPH a daně z příjmů FO postupuji stejně - tzn. že je ve výkazu neuvádím?
Děkuji Vám. Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Evidence závazků a dlouhodobého majetku
« Odpověď #3 kdy: Březen 21, 2018 »

Pohledávky či závazky z titulu DPH ve výkazu uvádím, neboť je vedu v knize pohledávek a závazků a znám jejich výši k 31.12. příslušného roku. Předpisy záloh na ZP a SP v knize závazků nevedu, platby si musí podnikatel hlídat sám. Doplatek nebo přeplatek pojistného vyčíslím až při zpracování přehledu, do konce roku je vyřešeno. Daň z příjmů zapisuji do knihy závazků až na jaře, po vypracování daňového přiznání, do konce roku je zaplacená, takže se do tabulky nedostane. 
IP zaznamenána
Stran: [1]