Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ukončení činnosti a vyúčtování SP a ZP  (Přečteno 2148 krát)

plen

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
ukončila jsem provoz eshopu ke konci roku, podala daňové přiznání, kde jsem uvedla příjmy a výdaje a dále zboží, které zůstalo na skladě jsem uvedla dle § 23 jako částky zvyšující výsledek a faktury, které se platili v lednu jsem uvedla jako částku snižující výsledek. To by mělo být ok.

Příklad v daňovce (částky jsem zaokrouhlila, aby se to lépe počítalo):
příjmy 100.000,-
výdaje 50.000,-
částka zvyšující výsledek 100.000,- (zásoby co zůstaly na skladě a očekávané příjmy, které přišly v lednu 2018)
částka snižující výsledek 1.000,- (faktury co měly splatnost v lednu)

Ale jak na sociální a zdravotní, poradíte mi prosím jaké částky se zde vypisují. Někde na netu je uvedeno, že u socíálního se započítavají i částky, které upravují výši a u zdravotního ne... ale zase někde je uvedeno, že se započítává vše.. tak nevím.

ještě mám částku ze zaměstnání ve výši 300 tis. Kč, to se asi taky někde v sociálním uvádí ?

předem děkuji za radu...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:ukončení činnosti a vyúčtování SP a ZP
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2018 »

Dobrý den. Do přehledu pro OSSZ uvádíte daňový základ, tedy i částky zvyšující a snižující rozdíl mezi příjmy a výdaji.

Do přehledu pro ZP uvádíte pouze příjmy a výdaje. Částky, kterými upravujete základ daně v tabulce E, nejsou příjmem, ani výdajem.

Částku ze zaměstnání můžete uvést do řádku 35 přehledu pro OSSZ. Když neuvedete, nic se nestane, stejně nebude mít vliv na výpočet pojistného.

IP zaznamenána
Stran: [1]