Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto-náklady  (Přečteno 2158 krát)

Skartena

  • Host
Auto-náklady
« kdy: Září 29, 2008 »

Dobrý den,
Pokud začínám podnikat a mám své vlastní auto a nechci toto auto dávat do majetku firmy,tak co si všechno můžu dát do nákladů firmy.A co je mou poviností jako vlastníka auta která ho pronajímá. Další otázka by se týkala mobilu,zatím mám kredit a pokud ho dobíjím přes internet banku jakým způsobem si odečtu DPH(již jsem),když na výpisu vydím jen dobití kreditu,nebo je nutné mít paušál a nechávat jsi posílat fakturu za služby (pak by bylo vše jasné).Děkuji KARTENA
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Auto-náklady
« Odpověď #1 kdy: Září 30, 2008 »

Při používání vlastního auta, nezahrnutého do obchodního majetku, si můžete uplatnit výdaje na pracovní cesty: a) základní sazbu náhrady ve výši 4,10 Kč/km
b) náhradu výdajů za spotřebované pohonné hmoty více k náhradám zde:
http://www.jakpodnikat.cz/prumerne-ceny-phm.php

Pokud je vaše auto používáno k podnikání - buď je používáte vy sám ke svému podnikání, nebo je pronajímáte někomu jinému, kdo je používá k podnikání či jiné výdělečné činnosti - pak jste povinen platit silniční daň.

Odpočet DPH lze uplatnit pouze na základě daňového dokladu, výpis z účtu není daňovým dokladem ve smyslu zákona o DPH. Pokud vím, tak je možné i při dobíjení kreditu požádat o vystavení daňového dokladu k příslušnému číslu operace. Poptejte se u svého mobilního operátora. Fakturace je samozřejmě jednodušším řešením, pokud budete uzavírat s operátorem smlouvu, tak mu sdělte své DIČ.
IP zaznamenána

Skartena

  • Host
Auto-náklady
« Odpověď #2 kdy: Září 30, 2008 »

Děkuji moc za radu,máte super diskuze a chválím kudy chodím.S vámi je podnikání o hodně lehčí.Ještě jednou moc díky.KARTENA
IP zaznamenána
Stran: [1]