Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdy se vyplatí ještě paušál a kdy s.r.o. nebo jiná forma od 2018?  (Přečteno 1897 krát)

senlamy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, s reformou snížení maximálního odečtu u paušálu na 600 000 je naprosto likvidující pokud jsou příjmy za rok přes 1 mil. V mém případě přes 1,5mil. Jsem pouze kontraktor, mám nulové výdaje, nemůžu tedy přejít na příjmy/výdaje, zároveň jsem si požádal o odpuštění DPH, což prošlo, nic nenakupuji pro své podnikání, stačí mi počítač a pracuji z domu.

Jaké jsou možnosti v tomto případě? Navíc je možné, že další rok budou příjmy až 2mil. - vyplatí se založit s.r.o., vyplácet si minimální mzdu a zbytek peněz zdanit jen daní z příjmu?
Nebo je lepší zaměstnat pár lidí z rodiny, kterým vyplatím 600 000 ročně, oni si to zdaní a pošlou mi zbytek? Pořád lepší než platit daň, sociální a zdravotní z více než 1 mil.

Díky za názory a tipy jak toto ošetřit.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363

Dobrý den, zkusím jen tak popřemýšlet, založíte li sro, a zaměstnáte sám sebe, budete vést podvojné účetnictví, zpracovávat si mzdy, a příjmy zdaňovat 19%.

Varianta zaměstnat pár lidí z rodiny - jak zaměstnat- budete za ně odvádět odvody? 
Chce to hodně popřemýšlet a propočítat.

 
IP zaznamenána

senlamy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

U té s.r.o. bych zaměstnával jen sebe, čili bych měl minimální mzdu, ze které odvedu soc. zdrav. a daň, zbytek je můj zisk, který zdaním 19%. Vedení podvojného účetnictví vyjde na pár tisíc, je to 12 položek ročně na příjem, to je vše.

U zaměstnání rodiny jsem to bral tak, že bych používal pořád paušál, takže i oni by byli OSVČ přes paušál, takže bych rozdělli třeba 3x600 000 a na to by se uplatnil strop paušální a ve finále by to mělo vyjít méně než platit daň, soc. a zdrav. z celkových příjmů mínus 600 000.

No, hodím to do tabulky a spočítám. Spíš mě zajímalo, jestli neexistuje ještě jiné řešení-varianta jak snížit tu odvodovou zátěž.
IP zaznamenána
Stran: [1]