Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Roční zúčtování a sleva na dítě  (Přečteno 155 krát)

kacabajda

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 82
Roční zúčtování a sleva na dítě
« kdy: Únor 24, 2018 »

Dobrý den, mám zaměstnance na HPP celý rok a uplatňoval dle Prohlášení poplatníka pouze základní slevu na poplatníka. Nyní chce provést roční zúčtování a za celý rok chce uplatnit 3-letou dceru. Můžu mu toto provést, když se celý rok dcera neuplatňovala nebo si musí daňové přiznání podat sám? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14631
Re:Roční zúčtování a sleva na dítě
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2018 »

Daňové zvýhodnění na vyživované dítě nemusí uplatňovat měsíčně, může až při ročním zúčtování. § 38k odst. 7 ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]