Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Úroky z úvěru  (Přečteno 321 krát)

MonikaHa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 93
Úroky z úvěru
« kdy: Únor 08, 2018 »

Dobrý den, OSVČ pořídil nemovitost, na kterou má úvěr. Zhruba polovinu nemovitosti poté vložil do podnikání. Jak má postupovat v případě uplatnění úroku z úvěru jako odčitatelné položky dle § 15? Má uplatnit úroky ve stejné procentuální výši, která odpovídá nemovitosti pro bytové účely? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14660
Re:Úroky z úvěru
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2018 »

Dobrý den. Pokud vlastní celou nemovitost (není podílovým spoluvlastníkem, který by mohl vložit do OM pouze část ve výši svého spoluvlastnického podílu), tak musí vložit do OM celou nemovitost. Výdaje spojené s nemovitostí včetně úroků z úvěru pak krátí v poměru, v jakém nemovitost používá pro podnikání a pro bytové účely. Odčitatelnou položku podle § 15 ZDP uplatní v procentuální výši, která odpovídá bytovým potřebám, zbývající část úroků z úvěru může uplatnit jako výdaj na podnikání. 
IP zaznamenána
Stran: [1]