Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vedlejší výdělečná činnost - daňová evidence  (Přečteno 389 krát)

matas82

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,
při zaměstnání podnikám v oblasti IT na vedlejší výdělečnou činnost, vedu daňovou evidenci, minulý rok jsem kromě příjmů, měl i výdaje spojené s nákupem komponentů pro stavbu počítače pro podnikání, mohu tyto výdaje uvést do daňové evidence? A pokud rozdíl příjmy x výdaje, vyjde záporný co pak uvádím do daňového přiznání jako rozdíl příjmy a výdaje, zápornou hodnotu nebo prostě 0kč.
Druhý dotaz, pobírám slevu na dani na dítě, musím k daňovému přiznání přidávat plnou moc od ženy, že tuto slevu neuplatňuje, minulý rok jsem poprvé dával, nevím jestli se musí opakovaně.

Děkuji moc za pomoc
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 273
Re:Vedlejší výdělečná činnost - daňová evidence
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2018 »

Dobrý den, pokud vedete DE, můžete si dát úhrady za komponenty do výdajů.
Do přiznání se uvádí i částka mínusová, pokud výdaje převyšují příjmy, tzv ztráta, a tu můžete případně použít v příštích letech pro snížení základu daně.
Pokud je Vaše žena zaměstnaná, vystaví jí potvrzení o neuplatňování slevy na dítě zaměstnavatel, pokud je žena doma (MD, RD... ), stačí napsat čestné prohlášení,
že neuplatňovala v roce 2017 slevu na dítě. A pokud žena nemá vlastní příjmy, které převýší za rok 2017 Kč 68 tisíc, můžete si ji odečíst taky v daňovém přiznání.   
IP zaznamenána
Stran: [1]