Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Upwork - EET  (Přečteno 4284 krát)

alexryml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Upwork - EET
« kdy: Únor 04, 2018 »

Dobrý den,

mám s dovolením ještě jeden dotaz.

Týká se mne EET když podnikám jako freelancer na portálu Upwork.com? Jedná se o překládání z Aj do Čj a naopak, živnost "Překladatelská a tlumočnická činnost".

Portál funguje tak, že zadavatel práce zveřejní inzerát a když se dohodneme na spolupráci tak zadavatel předplatí fixní částku (v dolarech), přičemž UpWork slouží jako prostředník který drží tuto částku a po odsouhlasení mé práce zadavatelem částku uvolní ve prospěch mého Upwork účtu. Z této částky si Upwork strhne 20% poplatek za zprostředkování a z tohoto poplatku ještě strhne 21% DPH. Například vydělám-li 100 USD, na Upwork zůstatek mi je připsáno 75,8 USD. Druhá varianta je při placení za hodinu práce, kdy mi Upwork pomocí programu měří čas, po který pracuji a následně připíše odpovídající prostředky na Upwork zůstatek. Peníze z upwork zůstatku mi budou zasílány na bankovní účet (konverze USD do EUR a následně SEPA platba na účet) například jednou měsíčně, nebo na požádání.

Vyplývá mi z těchto skutečností nějaká EET povinnost, nebo stačí jednoduše zdanit až celkový příjem z této činnosti který plynul na můj bankovní účet? Musím nějak řešit faktury jednotlivým klientům? Upwork totiž vystaví klientovi fakturu s mým jménem v plné výši (100 USD) a následně mi vystaví fakturu za úhradu poplatků a DPH (v našem případě 100-75,8=24,2 USD).

Děkuji za pomoc a váš čas,
Alex
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Re:Upwork - EET
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2018 »

Kdepak, neprodáváte zboží, nikoho neubytováváte a ani nikomu nepředkládáte jídlo. EET se vás netýká.
IP zaznamenána
Stran: [1]