Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání - zahraniční příjmy  (Přečteno 1331 krát)

davanity

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,

blíží se povinnost odevzdat daňové přiznání a já zjistil, že si nejsem tak úplně jistý, co kde vyplnit.

Před rokem jste mi velmi dobře poradila, za což ještě jednou děkuji dotazy.jakpodnikat.cz/index.php/topic,15735.0.html

Popis situace: Kreslím digitální obrázky, koncový zákazník není osobou povinnou k dani (podnikatelem). Zákazníci jsou všude možně po světě. Hotový obrázek po domluvě zasílám emailem, platbu dostanu na PAYPAL. Vedu si evidenci, kde zapisuji příjmy v cizí měně. Následně převedu podle kurzu ČNB.

Můj problém a dotaz je tento:
V daňovém přiznání je příloha č.3 pro zahraniční příjmy, kde ale je kolonka "daň zaplacená v zahraničí". Přestože já budu danit v tuzemsku. Mám tedy tuto přílohu vynechat a vyplnit pouze přílohu 1 v české měně?

Nerad bych se dostal do nějakých problémů, ty příjmy zase tak převratné nejsou.

Moc děkuji za odpověď.






IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:Daňové přiznání - zahraniční příjmy
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2018 »

Dobrý večer, přílohu č. 3 nebudete vůbec vyplňovat. Tam se uvádějí příjmy ze zdrojů v zahraničí - většinou se jedná o příjmy, které byly zdaněny v zahraničí, například příjmy ze zaměstnání, nebo úroky z bankovního účtu vedeného v zahraničí.

Vy máte příjmy ze zdrojů na území ČR (obrázky vytvoříte v ČR a pak je teprve prodáte do zahraničí), takže vyplňujete pouze přílohu č. 1.

IP zaznamenána

davanity

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Daňové přiznání - zahraniční příjmy
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2018 »

Moc moc moc děkuji. Přeji hezký večer
IP zaznamenána
Stran: [1]