Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prosincová faktura zaplacená v lednu - jak na DPFO  (Přečteno 1382 krát)

ferda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,

jsem OSVČ, pužívám výdajový paušál, vedu jednoduché účetnictví. Zákazník mi zaplatil fakturu, která byla vystavena v prosinci se splatností do 31.12.2017, až k 16.1.2018. Rád bych věděl, zda mohu ten příjem zahrnout ještě do DPFO za rok 2017 nebo už to musím dát do přiznání DPFO 2018?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:prosincová faktura zaplacená v lednu - jak na DPFO
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2018 »

Peníze jste přijal až v lednu 2018 (dosáhl jste příjmu z podnikání), takže to musíte dát do přiznání DPFO 2018.
IP zaznamenána

ferda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:prosincová faktura zaplacená v lednu - jak na DPFO
« Odpověď #2 kdy: Leden 16, 2018 »

Děkuji za odpověď, tak nějak jsem to předpokládal. Vzhledem ke omezení výdajového paušálu pro rok 2018 by pro mě bylo výhodnější mít ten příjem započítaný ještě v roce 2017. Není nějaká účetní možnost, jak ho dostat ještě do DPFO 2017?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:prosincová faktura zaplacená v lednu - jak na DPFO
« Odpověď #3 kdy: Leden 16, 2018 »

O žádné nevím. Ledaže byste od roku 2018 změnil způsob uplatňování výdajů - místo výdajů procentem z příjmů byste vedl daňovou evidenci a uplatňoval byste prokázané výdaje. V tom případě byste dodanil pohledávku v přiznání za rok 2017, ale k dodaňovaným pohledávkám si neuplatníte žádné výdaje.
IP zaznamenána
Stran: [1]