Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: druh činnosti v daňovém přiznání  (Přečteno 3755 krát)

marta

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 62
druh činnosti v daňovém přiznání
« kdy: Leden 19, 2018 »

Dobrý den, nevím , co mám uvést v daňovém přiznání jako druh činnosti.Výdaje uplatňuji procentem z příjmů.V živnost. listu mám asi 4 druhy činností:zpracování dřeva...,výroba textilií..,výroba školních a kancel. potřeb...., maloobchod a velkoobchod. Skutečně vyrábím různé drobnosti ze dřeva-kuchyňské, dekorační, dále háčkuji čepičky a pod., šiji dekorační pytlíčky, polštářky, vyrábím na vánoce svícny, věnečky.....,občas i něco jiného-např. dekorační mýdla.Dále prodávám i nějaké nakoupené zboží.Eviduji zvlášť tržby z vyrobených věcí dohromady a zvlášť z maloobchodu.Nevím jak, to tedy napsat do daňového přiznání jako druh činnosti-nemám jednotlivé vyrobené věci rozlišeny-zda spadají do výroby ze dřeva nebo do něčeho jiného.Musí být v DP uvedeno přesně, to co je v živn. listu?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2018 »

Dobrý den, do přiznání napište převažující činnost, nemusí to být úplně přesně podle živnostenského oprávnění. Stačí jen zpracování dřeva, nebo zprac. dřeva a  výroba textilií. Z textu bude zřejmé, že máte živnost volnou, u které se uplatňují výdaje ve výši 60% příjmů.
IP zaznamenána

marta

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 62
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #2 kdy: Leden 22, 2018 »

Dobrý den, do přiznání napište převažující činnost, nemusí to být úplně přesně podle živnostenského oprávnění. Stačí jen zpracování dřeva, nebo zprac. dřeva a  výroba textilií. Z textu bude zřejmé, že máte živnost volnou, u které se uplatňují výdaje ve výši 60% příjmů.
Děkuji velmi za odpověď.takže jde jen o to, aby bylo jasno o jaký výdajový paušál se jedná?Jako hlavní převažující činnost tedy uvedu zpracování dřeva. Příjmy z maloobchodu(nákup a prodej zboží) mám nižší než z příjmy z vlastních výrobků, musím je uvádět zvlášť do daňového přiznání jako další druh činnosti(do kolonky pod hlavní činností)? nebo maloobchod bude obsažen i v té hlavní činnosti?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2018 »

Ano, jde o to, aby bylo jasno o jaký výdajový paušál se jedná. Všechny příjmy, u kterých uplatňujete výdaje ve výši 60%, sloučíte do jednoho řádku. Do textu uvedete název převažující činnosti, tj. zpracování dřeva a maloobchod bude obsažen v té hlavní činnosti.
IP zaznamenána

marta

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 62
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #4 kdy: Leden 24, 2019 »

Dobrý den, tak snad jsem to dobře pochopila ohledně druhu činnosti v daňovém přiznání.Čtu tady různé názory, tak mě to opět nějak zmátlo. Když mám činnost volnou a příjmy ze dvou činností(u obou se uplatňuje výdaje 60 %)-převažující činnosti je výroba dekorací ze dřeva proutí( z ní mám vyšší příjmy) a druhá doplňková činnost je nákup a prodej-malooobchod(z ní mám příjmy menší).Do daňového přiznání tedy uvedu pouze do tabulky B druh činnosti do prvního řádku (název hlavní převažující činnosti) toto: výroba dekorací ze dřeva(a v tom již bude obsažen i nákup-prodej) a uvedu celkovou částku příjmů(celková částka za příjem z výroby dekorací a z nákupu-prodeje sečtená dohromady). Další řádky v této tabulce již nevyplňuji.Ty další řádky jsou určeny jen pro příjmy , kterých by se uplatňovaly jiné % z příjmů.Prosím o potvrzení, že jsem to tak loni pochopila a udělala správně.Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #5 kdy: Leden 24, 2019 »

Dobrý den. Stačí zapsat všechno do jednoho řádku a další řádky nevyplňovat. Pokud byste si evidovala příjmy z maloobchodu zvlášť, tak můžete rozepsat příjmy do dvou řádků.
IP zaznamenána

marta

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 62
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #6 kdy: Leden 28, 2019 »

Loni jsem zapsala vše do jednoho řádku.jako hlavní převažující činnost jsem uvedla :výroba dekorací ze dřeva a napsala celkovou částku příjmů .A ten maloobchodní prodej byl obsažen v těchto příjmech, i přesto, že jsem ho ve svém zápisníku evidovala zvlášť. Takže je to tak správně a můžu to tak uvést i letos?Díky moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:druh činnosti v daňovém přiznání
« Odpověď #7 kdy: Leden 28, 2019 »

Můžete to tak uvést i letos.
IP zaznamenána
Stran: [1]