Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 148 krát)

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DPH
« kdy: Leden 18, 2018 »

Dobrý den, chtěla bych koupit byty(domy)např. 2 ročně a pokusit se prodat se ziskem. Přemýšlím, že bych si k tomu účelu otevřela živnost. Bohužel nikde nemůžu najít jak je to s placením DPH. Našla jsem jen , že nesmí být nemovitosti kolaudovaná kratší dobu od mého nákupu 5 let , a pak mi z toho plyne, že by se DPH neplatilo. Je to tak prosím o radu:-). Nevíte někdo?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14532
Re:DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 18, 2018 »

Dobrý večer. Ano, je to tak. Osvbození od DPH při dodání nemovité věci je upraveno v § 56 zákona o DPH. Aktuální znění zákona naleznete zde:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235
IP zaznamenána

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 21, 2018 »

Moc děkuji za odpověď. Jen abych to pochopila určitě jsem ještě mladá ,a zákonům moc nerozumím 😄.Koupím dům za milion který je starý 12let prodán za 1.5milionu budu mít živnostenský list tak zaplatím daň ze zisku 15% sociální a zdravotní pojištění ,ale DPH ne. Moc děkuji za odpověď pokud to bude takhle tak mě moc potěšíte😅. Hezký den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14532
Re:DPH
« Odpověď #3 kdy: Leden 21, 2018 »

Ano, bude to tak, jak píšete:-)

Předpokládám, že nehodláte provádět před prodejem změny stavby, které by si musely být zkolaudované.
IP zaznamenána

Gap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:DPH
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2018 »

Děkuji za odpověď tak hurá pro živnostenský list. Opravy jen minimální spíš nákup prodej vyklízení 😄 Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]