Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí služeb vtahující se k nemovitosti slovenskému plátci  (Přečteno 556 krát)

MonikaHa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 93

Dobrý den, český plátce DPH poskytl služby projektatnta slovenskému plátci DPH. Nemovitost se nachází v ČR. Bude český plátce postupovat podle §10 ZDP? Bude vystavovat fakturu s českou DPH? Prosím a v jakém řádku Přiznání k DPH bude toto plnění vykazovat? Předpokládám, že Souhrnné hlášení vystavovat nebude, ale co Kontrolní hlášení? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14653

Dobrý den. Český plátce bude postupovat podle § 10 ZDPH a vystaví fakturu s českou DPH. V přiznání k DPH vykáže v ř. 1. - poskytl službu s místem plnění v tuzemsku. Souhrnné hlášení vystavovat nebude. V kontrolním hlášení se uvádí v části A.5. bez ohledu na hodnotu faktury (stejně, jako kdyby fakturoval českému neplátci). Pokud by měl slovenský objednatel tuzemské DIČ, tak do části A.4.
IP zaznamenána
Stran: [1]