Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Osoba identifikovaná k DPH a další situace při obchodním styku s EU  (Přečteno 1755 krát)

Mulderka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Není mi jasné, jak se chovat v dalších situacích po tom, co jsem se už stala osobou identifikovanou k DPH.

Identifikovaná osoba jsem z důvodů přijetí služby od podnikatele sídlícího v JČS  (google, facebook inzerce) . Jak se mám tedy chovat, kdybych teď nakupovala zboží např. přes JČS (za méně než hranice 326 tis. Kč ), automaticky mi musí fakturovat bez DPH a já DPH přiznám v ČR? Nebo se pro tyto účely chovám jako kdybych identifikovaná osoba nebyla - a tím pádem mi z Británie fakturují normálně s jejich DPH ?

Ta samá otázka platí pro případy, že bych začala prodávat zboží do zemí EU i mimo EU. Co s tím, že už jsem identifikovaná osoba z jiného důvodu?

Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Dobrý den. Jste registrována k dani, i když jenom jako identifikovaná osoba. Při pořízení zboží platíte DPH v tuzemsku i ze zboží, které nepřekroí limit 326 tis. Kč za rok. Sdělte dodavateli, který je plátcem DPH jiném členském státě EU, své DIČ, které si může ověřit v evropském registru VIES. Pak by měl fakturovat bez daně.

Při prodeji zboží do EU a mimo EU se chováte jako neplátce, z titulu identifikované osoby nemáte žádné povinnosti.
 
Odkaz na šikovnou tabulku:
https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/dph-pro-zacatecniky-%E2%80%93-5-cast/
IP zaznamenána
Stran: [1]