Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání jako neplnoletý  (Přečteno 11199 krát)

RadekBlahutka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Podnikání jako neplnoletý
« kdy: Listopad 09, 2017 »

Dobrý den, je mi 16 let a už nějakou dobu pracuji s grafikou, s tím že bych se díky ní v budoucnu rád živil. Připadám si už vcelku zběhlý, a proto si říkám že by to mohla být vcelku dobrá forma přivýdělku u školy. Ale nemůžu najít jedinou možnost jak by to mohlo být právně v pořádku.

Proto bych se rád zeptal jestli je zde vůbec nějaká možnost jak bych to mohl udělat. Napadla mě už možnost zplnoletnění za účelem podnikání, díky čemuž bych si mohl vyřídit živnostenský list s patřičnou živností, ale nepřijde mi to jako zrovna uskutečnitelná cesta. A tak by mě zajímalo jak to funguje ohledně dohody o provedení práce. Pokud vím tak pokud bych to dělal častěji, tak by se to nedalo klasifikovat jako příležitostná činost a tudíž by to nebylo právně v pořadku.

Předem díky za odpověď a omlouvám se pokud jsem dotaz zařadil do špatného téma nebo už tento dotaz byl někde položen.  :)
IP zaznamenána

Prochy75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Re:Podnikání jako neplnoletý
« Odpověď #1 kdy: Listopad 10, 2017 »

Na DPP by to určitě šlo, stal by se z vás tím zaměstnanec. Jen ty lidi musí být ochotní s vámi DPP uzavírat, protože s tim mají pak hodně administrativy. Přihlásit se k placení daní případně sociálního a zdravotního. Pokud by to byl jen normální občan a ne firma tak s tim rozhodně nebude chtít mít starosti a DPP nezvolí. Pokud bude služby poskytovat pouze firmám, kteří už nějaké zaměstnance mají, tak to bude bez problémů.
IP zaznamenána

RadekBlahutka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Podnikání jako neplnoletý
« Odpověď #2 kdy: Listopad 10, 2017 »

Dobře, mockrát díky. O daně, sociální a zdravotní by se tedy potom staral zaměstnavatel, pokud to chápu správně.
IP zaznamenána
Stran: [1]