Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje pro nákup/prodej  (Přečteno 610 krát)

stradivarius

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Paušální výdaje pro nákup/prodej
« kdy: Říjen 31, 2017 »

Dobrý den,

prosím o radu. Aktuálně podnikám jako OSVČ ve službách (spravuji eshopy). Nejsem plátce DPH a náklady přiznávám paušálně. Chtěl bych však začít s přivýdělkem a  sice prodejem vlastnoručně vyráběných náramků. Mohu nadále využívat paušální výdaje a neshromažďovat ani neuvádět nikde náklady za materiál atd? Některé komponenty mám v plánu objednávat z číny a bylo by pro mě velmi složité z nich tahat nějaké faktury. Navíc jsem četl že pro přeprodej zboží ze zemí mimo EU bych se musel stát plátcem DPH. Proto by pro mě bylo nejjednodušší zůstat neplátcem DPH a využívat paušální výdaje. Je to takto možné? Moc děkuji za odpověď Tomáš.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14635
Re:Paušální výdaje pro nákup/prodej
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2017 »

Dobrý den. Při přeprodeji zboží ze zemí mimo EU se nemusíte stát plátcem DPH, pokud nepřekročíte obrat 1 mil. Kč. Navíc nebudete přeprodávat zboží, nýbrž nakoupíte v Číně materiál, ze kterého budete vyrábět své vlastní výrobky (náramky). Přeprodej by byl, kdybyste nakoupil v Číně komponenty, které byste v nezměněné podobě prodával dál.

Můžete i nadále používat výdaje procentem z příjmů. Skutečné výdaje nemusíte prokazovat finančnímu úřadu.

Kontrola ze živnostenského úřadu může požadovat doklady o nákupech.
§ 31 odst. 3 živnostenského zákona:
(3) Podnikatel je povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.
IP zaznamenána
Stran: [1]