Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: PDP x ostraha  (Přečteno 32 krát)

janus09

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
PDP x ostraha
« kdy: Říjen 12, 2017 »

Dobrý den, prosím o radu. Došla mi faktura. Jedná se o práce, které jsou provedeny na základě jedné objednávky. V objednávce stojí, že se jedná jednak o nátěry/škrábání omítek a ostrahu staveniště. Celá tato faktura je v režimu PDP. Vím, že platí, pokud je celé dílo dle SOD zařazeno do kategorie CZ-CPA 41-43, jedná se o režim PDP, i když by některé činnosti, samostatně provedené, PDP nebyly. Můžu celé toto plnění nechat v PDP? Už druhý den nad tím váhám..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14458
Re:PDP x ostraha
« Odpověď #1 kdy: Říjen 13, 2017 »

Dobrý den. Pokud bylo dohodnuto, že zhotovitel zajistí na svůj náklad i ostrahu staveniště a cena za ostrahu je součástí celkové ceny za dílo, tak bych ponechala celé plnění v režimu PDP (§ 92e/2 ZDPH).
IP zaznamenána
Stran: [1]