Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při prodeji vozidla N1  (Přečteno 298 krát)

MonikaHa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 92
DPH při prodeji vozidla N1
« kdy: Září 14, 2017 »

OSVČ, plátce DPH koupil v r. 2015 vozidlo N1 od svého
příbuzného, tedy bez DPH (příbuzný si vozidlo pořídil jako nové přímo od prodejce). OSVČ má vozidlo ve svém majetku a používá pro
ekonomické účely. Nyní chce vozidlo prodat. Bude prodej
zatížen DPH 21%? Jelikož mu potencionální kupce vozidla neustále tvrdí, že prodej by
měl být bez DPH, prosím o radu. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14616
Re:DPH při prodeji vozidla N1
« Odpověď #1 kdy: Září 18, 2017 »

Pokud prodá z obchodního majetku, tak bude prodej zatížen 21% DPH. Uskuteční zdanitelné plnění, které není osvobozeno od daně.

Kdyby auto trvale vyřadil z OM do osobního užívání (vyřazení bude bez odvodu DPH, neboť neuplatnil nárok na odpočet na vstupu) a později prodal už jako osobní majetek, tak bude prodávat bez daně. Z hlediska daně z příjmů bude přiznávat příjem z prodeje vyřazeného majetku podle § 10 ZDP - ostatní příjmy. Příjmy podle § 10 ZDP nepodléhají odvodům na SP a ZP.
IP zaznamenána

MonikaHa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 92
Re:DPH při prodeji vozidla N1
« Odpověď #2 kdy: Září 19, 2017 »

Děkuji za odpověď :-)   Ano, prodej podle § 10 ZDP mě také napadl. Je nutné, aby před prodejem provedl přepis vozidla na FO nepodnikatele, tj. s rodným číslem ve velkém TP místo IČO? Mockrát děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14616
Re:DPH při prodeji vozidla N1
« Odpověď #3 kdy: Září 19, 2017 »

Přepis na rodné číslo není nutný.
IP zaznamenána
Stran: [1]