Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Stream videoher, zaměstnání, živnost a daň  (Přečteno 4573 krát)

Antonín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
zajímá mě jak je to se streamováním videoher. Pročítal jsem si už různé články a každá tvrdí něco jiného a žádná neodpovídá na mé otázky. Proto jsem se rozhodl Vás oslovit zde. Samozřejmostí je pročtení si daňových zákonů atp.

Jsem zaměstnaný a streamováním bych si chtěl přivydělat.

Konkrétně co mě tedy zajímá,
A, Při streamování videoher dochází ke dvěma příjmům
          1 - Tlačítko odběr (angl. Subscribe), jehož částka je 5$ z čehož si stránka Twitch bere 50% a údájně je tato částka automaticky zdaněná, tudiž se neodvádí daň v našem státě.
          2 - Dobrovolné příspěvky (angl. Donate), jejíchž hodnota je libovolná, ale ta se danit musí. (Daň z daru, pokud se nepletu)

   Dočetl jsem se však, že není nutné odvádět daň, pokud roční vedlejší příjem nepřesáhl 30 000Kč. Ovšem mě spíš zajímá, jak to je ve skutečnosti, když by mé příjmy přesáhly částku 30 000Kč?


Ze všech těch článku jsem si vytvořil tuto teorii.
   Jsem zaměstnaný a jako vedlejší činnost přivydělek chci začít streamovat. Zažádal jsem tedy o OSVČ/Živnost volnou a začal jsem streamovat, můj roční příjem z donatů je dejme tomu 67 000Kč tudiž musím podat daňové přiznání, do kterého uvedu příjem ze zaměstnání a příjem z vedlejší činnosti (streamu) přičemž daň z vedlejší činnosti by měla být 15% nepletu-li se. Z toho vyplývá, že za rok 2017 bych měl odvést daň 10 050Kč (bez slev).

Je to tak jak zmiňuji výše?


Druhá situace
B, Třetí příjem díky streamování tzv. sponzoring
         Dejme tomu, že jsem za rok 2017 uzavřel smlouvu s webovou stránkou, která mi poskytuje kredit na jejich stránce určený k otvírání "bedniček se vzhledy na zbraně". Kredit mi poskytují 5 000Kč/měsíc, díky kterému si vyhraji určitý skin, který poté prodám např. v hodnotě 7 500Kč.

Jak je to s daněmi v této situaci? Přidává se částka 7 500Kč k ročnímu výdělku z vedlejší činnosti a daní se společně s dobrovolnými příspěvky?

Doufám, že jsem vše napsal stručně.

Již předem Vám děkuji za vaše odpovědi.  :)
p. Antonín
IP zaznamenána
Stran: [1]