Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Pozastavení živnosti  (Přečteno 19145 krát)

kabat

  • Host
Pozastavení živnosti
« Odpověď #15 kdy: Leden 04, 2009 »

Jsem OSVĆ   s částečným duchodem. ze zdravotního důvodu a nedostaku  práce jsem se rozhodl přrušit živnost. co vše mám učinit? Budu dále platit socialku a ZP a bude se mi doba po odhlášení počitat do důchodu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavení živnosti
« Odpověď #16 kdy: Leden 05, 2009 »

Pokud hodláte přerušit živnost na dobu delší 6 měsíců, oznamte přerušení na živnostenském úřadě, kde zároveň můžete oznámit přerušení i zdravotní pojišťovně a OSSZ - vše vyplníte na jednom místě na jednom Změnovém listu. V případě, že předpokládáte přerušení provozování živnosti na kratší dobu, nejste povinen oznamovat přerušení na ŽÚ, stačí oznámit své ZP a OSSZ. Formuláře oznámení si můžete stáhnout na stránkách zdravotní pojišťovny a České správy sociálního zabezpečení, případně osobně zajít na pobočky, kde budou mít k dispozici potřebné tiskopisy.  

V době přerušení živnosti nebudete muset platit zdravotní (plátcem ZP bude stát), ani sociální pojištění, tato doba se vám však nebude počítat do důchodu (doba, kdy pobíráte ČID, není započítána jako doba pojištění).
IP zaznamenána

frso

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pozastavení živnosti
« Odpověď #17 kdy: Leden 14, 2016 »

Dobrý den,

prosím o radu. Mám ŽL - hlavní činnost - na lektorské služby. Protože v létě je méně hodin, přemýšlím o pozastavení živnosti na dobu dvou měsíců (červenec, srpen). Hodiny bych učil na DPP nebo DPČ. Učinil bych tak prostřednictvím živnostenského úřadu změnovým listem. Jde mi o tyto věci:

1. kolik a co bych musel po tuto dobu platit
2. mám nárok na podporu od úřadu práce, kdybych se tam nahlásil - šlo by v tomto případě vůbec pracovat po tuto dobu na DPP nebo DPČ? (pokud ano, je lepší DPP nebo DPČ??)
3. jde znovuobnovení živnosti provést opět změnovým listem třeba v průběhu srpna

Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]